Založ si blog

Whisky !

13. mája 2006 ma osud odprevadil a zavial na šesť týždňov na ostrov za Madagascarom, doprostred Indického oceánu na ostrov La Reunion – z francúzštiny – Stretnutie. Vrátil som sa 4. júla 2006.

…Táňa šoféruje, túlame sa stovkami tunelov, obmývanými tamarinami, – to sú také krásne jemné vodopádiky, ktoré stekajú po úbočiach ostrova. Deň predtým mi Francis práve hovoril, že sa konečne plánuje na zlepšenie dopravy na ostrove (na cesty neustále padali veľké kamene) vybudovanie obrovského mosta za mnoho miliónov eur. Ten most má dostať meno Rue de Tamarine.

V mojej modrej košeli z Madagascaru, rozvláčny a otvorený dokorán od skvelej zamal od Christophera (a ktorého darček si vezieme v aute) vo výbornej nálade na Táninu prosbu idem ešte kúpiť po krásnom dni do poslednej otvorenej benzínky pred hlavným mestom Saint Denis fľašu whisky, kým Táňa čaká na parkovisku.

Odrazu stuhnem: pred benzínkou postáva kopa kukláčov! Nebojím sa však, poviem Bonsuár, prejdem pomedzi nich a smelo strčím hlavu do okienka. Jediné, čo však dokážem povedať, je „Whisky!“.

Krásna mulatka za okienkom sa usmeje, nič sa nepýta a podáva mi najdrahšiu fľašu. Hodím je bankovku (som rád že som to vôbec dokázal), chmatnem po fľaši a odchádzam. Idem koridorom čiernych kukláčov, ktorí dvíhajú palce a kričia so smiechom za mnou: – Whisky, whisky… Mňa by sa v tej chvíli krvi nedozeral. Hehe, keby tí tak vedeli čo máme v aute od Christophera…

Keď prídem na parkovisko k nášmu autu, všimnem si, že za nami parkuje veľčierne pohrebné auto. Na zvláštnom mieste neďaleko mora a pod rozsvietenou benzínovou pumpou.

Prichádzam s nákupom, zrazu sa tak strhnem, až ma zaleje pot! Z ničoho nič pohrebnému autu začala hučať siréna, blikajú všetky svetlá, dokonca začalo poskakovať na kolesách. Opatrne sa zadívam za volant. Nikto v ňom nesedí. Táto scéna mnou tak otriasla , že dosť dlho stojím na parkovisku s fľaškou v ruke a nevládzem sa ani pohnúť.

ňa to vidí a volá na mňa. Smeje sa tomu a dáva si prvý hlt z fľaše rovno za volantom. Vôbec jej nevadí, že bude šoférovať. Pýtam sa jej:
– Videla si to? Čo to je?
– Ále, to je nejaká porucha. Je to len veľmi čudné…

Dnes už viem, čo znamenalo…

.:.

Anton Pižurný

Pán Niktovbode Nula

(úryvok z rukopisu)

foto a.a.

Prvý kolaborant mestečka

21.08.2018

... Nakoniec som s rodičmi opúšťal legendárny Balaton. Maďarské pláne a puszty ostávali za nami a my sme sa blížili k hraniciam našej vlasti, Československej socialistickej republiky. Dlho viac »

Páni Tvorstva

20.08.2018

I N F E R N O Ľudia už jedia aj kvety a zlato Muži sa milujú s mužmi Ženy sú čoraz tlstejšie Virtuálna realita ovláda životy Stromy sa vraždia na kšeft Matka Zem sa útrpne krúti V pekelnej viac »

Tento svet nebol pre teba

19.08.2018

ET CETERA (Jožovi Urbanovi) Keď ti je dobre, nikam sa neponáhľaj, - tak som ti vravieval, ale ty tvojimi večne nervóznymi šľapajami si vybehol kamsi pristrmo a privysoko, kde možno ani ženy už viac »

Hlavná stanica v Bratislave

Nová doprava pri Bratislave vyvoláva rozpaky

22.08.2018 06:00

Výstavba nových diaľnic pri Bratislave si vynútila zmeny v doprave.

manafort

Trumpov človek Manafort vinný z daňových podvodov z čias Janukovyča

21.08.2018 23:16, aktualizované: 23:25

Ide o prvé víťazstvo pre tím zvláštneho vyšetrovateľa Roberta Muellera, ktorý preveruje údajné ruské ovplyvňovanie amerických prezidentských volieb.

raketa, rusko, tos-1

Rusko uzavrelo vojenskú dohodu so Stredoafrickou republikou

21.08.2018 22:44

Vzťahy Ruska so SAR sa dostali do stredobodu pozornosti v júli, keď v SAR zavraždili troch ruských novinárov

Taliansko Kalábria roklina nešťastie obete

Pátranie po nezvestných v rokline Raganello pokračuje

21.08.2018 22:28

V obľúbenej talianskej destinácii zahynulo 10 turistov.

Anton Pižurný

Len ten, kto vidí neviditeľné, ten dokáže prežiť v nemožnom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 866
Celková čítanosť: 1286786x
Priemerná čítanosť článkov: 1486x

Autor blogu

Kategórie