Založ si blog

Ďakujeme

Senec je malebné mestečko, ktorého najznámejším ústredným zdrojom sú samozrejme jeho jazerá. Nielen Slnečné jazerá Sever a Juh, Strieborné jazero, či Guláška. Mnohí Senec spomínajú v dobrom, iní zase v menej lichotivom svetle. Najznámejšia je jeho pešia zóna na Lichnerovej ulici, ktorá počas letnej sezóny občas zvláštne pripomenie pohodu exotických destinácií. Ale keď zase po pár krokoch ďalej zavanie odor z mestskej kanalizácie…

Jedným z jeho fenoménov sú bicyklisti. Mesto je rozložené na rovine a preto mnohí volia tento spôsob dopravy. Zásadne sa vo väčšine prepravujú po chodníkoch, najčastejšie sa s tým môžeme stretnúť hoci na Bratislavskej ulici. Chodníky sú tam pomerne úzke a niekedy je problém aj pešo predísť pomalších chodcov pred sebou. Bicyklisti na tomto územní sú preto dosť otravným a komplikovaným elementom. Ale! V drvivej väčšine prípadov som sa zatiaľ stretol s tým, že cyklisti skoro vždy na seba upozornia buď ústne, alebo zazvonením. A potom sa slušne ospravedlnia a poďakujú…

Vtedy sa v človeku zvýšený adrenalín (najmä ak kráčate s taškami s nákupom a musíte sa bicyklistom vyhnúť až na trávnatú plochu) predsa len zníži.

Stačí k tomu naozaj tak málo. Iba to ich slovíčko: – Ďakujeme…

.:.

Anton Pižurný

Časnosť

18.11.2018

Prečo sa bojíme matky a milenky Smrti? Určite nemá železné zuby a je krásna ako májové ráno. Žiarlime na ňu, lebo sa pri každom vrtí? Smrť je verná družka, je radostná do špiku kostí, viac »

Zmena mena

17.11.2018

ZMENA V SPOLOČNOSTI MENOM ČSSR V ROKU 1989:

Ej veru, aľe dobre mi je pri duši. . .

16.11.2018

Nie je to až tak dávno, keď ešte existovalo Československo. Napriek tomu, že poslanec Michael Kocáb inicioval petíciu na vypísanie Refenda s otázkou, či si občania želajú rozdelenie na Českú viac »

Viktor Janukovyč

Ukrajinský exprezident Janukovyč bol hospitalizovaný v Moskve

18.11.2018 10:34

Lekári Janukovyča umiestnili na jednotku intenzívnej starostlivosti, potom bol prevezený na súkromnú kliniku.

lekár, pacient, dôchodca, ambulancia

VIDEO: Revolučná liečba rakoviny a tvorba náhradných orgánov cez nanotechnológie

18.11.2018 10:00

Cielená doprava liekov či výroba umelých tkanív cez nanotechnológie a nanoboty by mohla byť prínosom v liečbe rakoviny či výroby náhradných orgánov.

požiar, kalifornia, usa, les, mesto, paradise

Požiar v severnej Kalifornii má už 76 obetí, nezvestných je 1300 ľudí

18.11.2018 09:58

Úrady predbežne identifikovali 63 zo 76 mŕtvych.

peňaženka, euro, peniaze, bankovky

Slováci reálne zarábajú o štvrtinu viac ako v roku 1989

18.11.2018 09:43

Prvýkrát reálne mzdy na Slovensku stúpli nad úroveň roku 1989 až v roku 2007. Počas 29 rokov "zlacneli" autá či elektronika, prudko zdraželi byty.