Založ si blog

Ďakujeme

Senec je malebné mestečko, ktorého najznámejším ústredným zdrojom sú samozrejme jeho jazerá. Nielen Slnečné jazerá Sever a Juh, Strieborné jazero, či Guláška. Mnohí Senec spomínajú v dobrom, iní zase v menej lichotivom svetle. Najznámejšia je jeho pešia zóna na Lichnerovej ulici, ktorá počas letnej sezóny občas zvláštne pripomenie pohodu exotických destinácií. Ale keď zase po pár krokoch ďalej zavanie odor z mestskej kanalizácie…

Jedným z jeho fenoménov sú bicyklisti. Mesto je rozložené na rovine a preto mnohí volia tento spôsob dopravy. Zásadne sa vo väčšine prepravujú po chodníkoch, najčastejšie sa s tým môžeme stretnúť hoci na Bratislavskej ulici. Chodníky sú tam pomerne úzke a niekedy je problém aj pešo predísť pomalších chodcov pred sebou. Bicyklisti na tomto územní sú preto dosť otravným a komplikovaným elementom. Ale! V drvivej väčšine prípadov som sa zatiaľ stretol s tým, že cyklisti skoro vždy na seba upozornia buď ústne, alebo zazvonením. A potom sa slušne ospravedlnia a poďakujú…

Vtedy sa v človeku zvýšený adrenalín (najmä ak kráčate s taškami s nákupom a musíte sa bicyklistom vyhnúť až na trávnatú plochu) predsa len zníži.

Stačí k tomu naozaj tak málo. Iba to ich slovíčko: – Ďakujeme…

.:.

Anton Pižurný

La100vičia rozlúčka

21.08.2019

Ešte sa vie Slnko rozpáliť dobiela, ešte stále má letné vône nedeľa. Ešte vždy môžeš stretnúť priateľa a povedať mu: - Leto sa končí, nie veľa dní bolo len pekných, ak sa ti nepáči, viac »

Štiavnické uličky

20.08.2019

“Štiavnica, buď aspoň hradom ducha rodného, keď si lásky mojej hrobom.” (Sládkovič) V úzkych krivoľakých uličkách štiavnických, kde pod nohami škrípu kúsky kameňa ako črepy z diamantu viac »

Pišta z DDR

19.08.2019

Koncom osemdesiatych rokov som robil personálneho pracovníka v istej fabrike s drevom na výrobu sudov v Banskej Štiavnici. Zoznámil som sa vtedy so Steffenom Petrenzom z nemeckého mesta Freital zo viac »

Električka / Bratislava /

Električky na nábreží Dunaja nepremávajú pre poškodené vedenie

21.08.2019 08:52

Dopravný podnik mesta Bratislava o tom informuje na svojom webe.

SPAIN-WILDFIRE/

Kanárčania evakuovaní pre lesný požiar sa začali vracať domov

21.08.2019 08:39

Požiar v hornatom vnútrozemí ostrova sa darí postupne likvidovať, pričom už počas predošlej noci strácal na sile s poklesom intenzity vetra a teploty vzduchu.

deti, škola, jedáleň

Obedy zadarmo dávajú prácu

21.08.2019 08:00

Bezplatné stravovanie slovenských školákov prinesie stabilnú prácu viac ako tisícke nezamestaných.

Zuzana Čaputová

Čaputová: Život v slobodnom a demokratickom štáte nie je samozrejmosťou

21.08.2019 07:52

Slovenská prezidentka to uvidela na sociálnej sieti po tom, čo si v stredu ráno v Bratislave pripomenula výročie udalostí z 21. augusta 1968.

Anton Pižurný

Len ten, kto vidí neviditeľné, ten dokáže prežiť v nemožnom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,205
Celková čítanosť: 2083067x
Priemerná čítanosť článkov: 1729x

Autor blogu

Kategórie