Založ si blog

Ďakujeme

Senec je malebné mestečko, ktorého najznámejším ústredným zdrojom sú samozrejme jeho jazerá. Nielen Slnečné jazerá Sever a Juh, Strieborné jazero, či Guláška. Mnohí Senec spomínajú v dobrom, iní zase v menej lichotivom svetle. Najznámejšia je jeho pešia zóna na Lichnerovej ulici, ktorá počas letnej sezóny občas zvláštne pripomenie pohodu exotických destinácií. Ale keď zase po pár krokoch ďalej zavanie odor z mestskej kanalizácie…

Jedným z jeho fenoménov sú bicyklisti. Mesto je rozložené na rovine a preto mnohí volia tento spôsob dopravy. Zásadne sa vo väčšine prepravujú po chodníkoch, najčastejšie sa s tým môžeme stretnúť hoci na Bratislavskej ulici. Chodníky sú tam pomerne úzke a niekedy je problém aj pešo predísť pomalších chodcov pred sebou. Bicyklisti na tomto územní sú preto dosť otravným a komplikovaným elementom. Ale! V drvivej väčšine prípadov som sa zatiaľ stretol s tým, že cyklisti skoro vždy na seba upozornia buď ústne, alebo zazvonením. A potom sa slušne ospravedlnia a poďakujú…

Vtedy sa v človeku zvýšený adrenalín (najmä ak kráčate s taškami s nákupom a musíte sa bicyklistom vyhnúť až na trávnatú plochu) predsa len zníži.

Stačí k tomu naozaj tak málo. Iba to ich slovíčko: – Ďakujeme…

.:.

Anton Pižurný

Modus v kulturáku

20.09.2018

Jedného zimného večera bol v našom Kultúrnom dome koncert slovenskej skupiny Modus. Poznali sme och nich len pesničku "Suzie". My, ortodoxní rockeri, odchovaní na maďarskom hardrocku, sme trocha viac »

Srdce z gaštanov

19.09.2018

Pomalými krokmi nenápadne, ale neúprosne sa k nám približuje jeseň. Každé ročné obdobie má svoje farby, svoje čaro. Svoje špecifické magično. Jeseň nám v podvedomí akosi evokuje aj čas viac »

Poštová známka

18.09.2018

V istom období života mnohých aktívnych občanov prepadne pocit vlastnej jedinečnosti a rozhodnú sa kandidovať na post prezidenta republiky. Darmo sa budú vyhovárať, že na kandidatúru ich vyzývali viac »

Sýria Rusko lietadlo trosky telá nájdenie

Kto je zodpovedný za zostrelenie lietadla v Sýrii? Moskva preštuduje izraelské dáta

20.09.2018 06:17

Ruský prezident Vladimir Putin prijal ponuku Izraela o poskytnutí podrobných informácií o izraelskom leteckom útoku v Sýrii.

Pentagon, USA

Nie islamisti ale Irán. USA menovali hlavného podporovateľa terorizmu vo svete

20.09.2018 06:10

Irán zostáva vedúcim "štátnym sponzorom" terorizmu vo svete, uviedlo Ministerstvo zahraničných vecí USA.

ísrko, pápež, sexuálne škandály, zneužívanie

Podozrenie v cirkvi. Biskup mal zneužívať dieťa

20.09.2018 06:00

Ľudskoprávni aktivisti podali trestné oznámenie na neznámeho páchateľa a žiadajú, aby orgány činné v trestnom konaní zakročili.

Mike Pompeo

Pompeo: USA chcú dokončiť denuklearizáciu KĽDR do januára 2021

19.09.2018 23:05

Denuklearizácia musí byť podľa amerického ministra zahraničia dokončená do do ukončenia mandátu prezidenta Donalda Trumpa.

Anton Pižurný

Len ten, kto vidí neviditeľné, ten dokáže prežiť v nemožnom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 897
Celková čítanosť: 1356629x
Priemerná čítanosť článkov: 1512x

Autor blogu

Kategórie