Založ si blog

Ďakujeme

Senec je malebné mestečko, ktorého najznámejším ústredným zdrojom sú samozrejme jeho jazerá. Nielen Slnečné jazerá Sever a Juh, Strieborné jazero, či Guláška. Mnohí Senec spomínajú v dobrom, iní zase v menej lichotivom svetle. Najznámejšia je jeho pešia zóna na Lichnerovej ulici, ktorá počas letnej sezóny občas zvláštne pripomenie pohodu exotických destinácií. Ale keď zase po pár krokoch ďalej zavanie odor z mestskej kanalizácie…

Jedným z jeho fenoménov sú bicyklisti. Mesto je rozložené na rovine a preto mnohí volia tento spôsob dopravy. Zásadne sa vo väčšine prepravujú po chodníkoch, najčastejšie sa s tým môžeme stretnúť hoci na Bratislavskej ulici. Chodníky sú tam pomerne úzke a niekedy je problém aj pešo predísť pomalších chodcov pred sebou. Bicyklisti na tomto územní sú preto dosť otravným a komplikovaným elementom. Ale! V drvivej väčšine prípadov som sa zatiaľ stretol s tým, že cyklisti skoro vždy na seba upozornia buď ústne, alebo zazvonením. A potom sa slušne ospravedlnia a poďakujú…

Vtedy sa v človeku zvýšený adrenalín (najmä ak kráčate s taškami s nákupom a musíte sa bicyklistom vyhnúť až na trávnatú plochu) predsa len zníži.

Stačí k tomu naozaj tak málo. Iba to ich slovíčko: – Ďakujeme…

.:.

Anton Pižurný

Potok

18.01.2019

Potok v Schubertovom parku, ktorý sme volali jednoducho"Potok", tiekol pod briežkom, na ktorom bol kaštieľ Esteházyovcov. V jeho vode sme tiež strávili veľa času. Mal tri mosty, jeden pri domčeku viac »

Hra pre osamelých

17.01.2019

...Po smrti nášho otca sa všetko zmenilo. Náš dom celkom stíchol. Sestry chodievali na týždeň do školy v iných mestách a vracali sa v piatok na sobotu a nedeľu. Mama bola celý deň v robote. viac »

Kadencia slov

16.01.2019

Vadimír Putin, Rusko

Dôvera Rusov v Putina klesla na historické minimum

18.01.2019 22:55

Dôveruje mu len 33,4 percenta Rusov.

Antonio Guterres

António Guterres si myslí, že nemá právomoc začať vyšetrovanie Chášakdžího smrti

18.01.2019 22:34

Mandát by mu mohla udeliť len Bezpečnostná rada OSN a za istých okolností aj Valné zhromaždenie OSN.

Euro, peniaze, ekonomika, graf

Vzájomný obchod Slovenska s Nemeckom dosahuje 27 miliárd eur

18.01.2019 22:07

Slovensko je jedna z mála krajín, ktoré majú s Nemeckom aktívnu obchodnú bilanciu.

Tijuana, Mexiko, hranice, migranti, karavána

Karavána migrantov z Hondurasu vstúpila na mexické územie

18.01.2019 21:42

Takzvaná Karavána migrantov opustila Honduras v pondelok s cieľom dostať sa do tisíce kilometrov vzdialených Spojených štátov.