Založ si blog

Világoš

…Moja láska k lopte nevyhasla celkom. Hoci som už nebol platným členom nášho basketbalového školského tímu, zápasov som sa zúčastňoval aj ako zapisovateľ. Pri jednom okresnom turnaji na našej škole súťažili aj dievčenské tímy. Mal som svoju zapisovateľskú pozíciu naboku pri žinenkách.

Sedel som za školskou lavicou, pri mne jedna dievčina, zapisovateľka z druhej školy. Radila mi svojimi postrehmi. Bola veľmi pekná, preto som zložil svoje okuliare, aby som vyzeral lepšie a s prižmúrenými očami som sledoval hru. Zapisoval som body, autora a čas.

Mala krátke, červenobielo pruhované vypasované tričko, v ktorom sa nádherne vynímali jej okrúhle prsia s krásnymi púčikmi bradaviek. A to bolo na mňa vtedy naozaj priveľa!

Neviem, či si všimla moje rozpaky a to, že som krátkozraký, ale pri konečnom hodnotení som dostal od našich poriadny világoš, pretože moja “poradkyňa” mi diktovala úplne iné veci, aké sa diali na ihrisku, ale ja som ich poslušne zapisoval tak, ako mi ich hovorila ona. Videl som totiž len ju.

.:.

(c) Anton Pižurný

Biela skrinka (Chlapci zo Schubertovej ulice)

obraz „Chráňme ich sny“ Štefan Polák

Modus v kulturáku

20.09.2018

Jedného zimného večera bol v našom Kultúrnom dome koncert slovenskej skupiny Modus. Poznali sme och nich len pesničku "Suzie". My, ortodoxní rockeri, odchovaní na maďarskom hardrocku, sme trocha viac »

Srdce z gaštanov

19.09.2018

Pomalými krokmi nenápadne, ale neúprosne sa k nám približuje jeseň. Každé ročné obdobie má svoje farby, svoje čaro. Svoje špecifické magično. Jeseň nám v podvedomí akosi evokuje aj čas viac »

Poštová známka

18.09.2018

V istom období života mnohých aktívnych občanov prepadne pocit vlastnej jedinečnosti a rozhodnú sa kandidovať na post prezidenta republiky. Darmo sa budú vyhovárať, že na kandidatúru ich vyzývali viac »

kňaz, farár, modlitba, kňazi, cirkev, kostol

Francúzsky kňaz obvinený z obťažovania spáchal v kostole samovraždu

20.09.2018 07:03

Kňaz vo francúzskom meste Rennes spáchal samovraždu vo svojom kostole po tom, ako ho obvinili zo sexuálneho obťažovania mladej ženy.

Sýria Rusko lietadlo trosky telá nájdenie

Kto je zodpovedný za zostrelenie lietadla v Sýrii? Moskva preštuduje izraelské dáta

20.09.2018 06:17

Ruský prezident Vladimir Putin prijal ponuku Izraela o poskytnutí podrobných informácií o izraelskom leteckom útoku v Sýrii.

Pentagon, USA

Nie islamisti ale Irán. USA menovali hlavného podporovateľa terorizmu vo svete

20.09.2018 06:10

Irán zostáva vedúcim "štátnym sponzorom" terorizmu vo svete, uviedlo Ministerstvo zahraničných vecí USA.

ísrko, pápež, sexuálne škandály, zneužívanie

Podozrenie v cirkvi. Biskup mal zneužívať dieťa

20.09.2018 06:00

Ľudskoprávni aktivisti podali trestné oznámenie na neznámeho páchateľa a žiadajú, aby orgány činné v trestnom konaní zakročili.

Anton Pižurný

Len ten, kto vidí neviditeľné, ten dokáže prežiť v nemožnom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 897
Celková čítanosť: 1356798x
Priemerná čítanosť článkov: 1513x

Autor blogu

Kategórie