Založ si blog

Világoš

…Moja láska k lopte nevyhasla celkom. Hoci som už nebol platným členom nášho basketbalového školského tímu, zápasov som sa zúčastňoval aj ako zapisovateľ. Pri jednom okresnom turnaji na našej škole súťažili aj dievčenské tímy. Mal som svoju zapisovateľskú pozíciu naboku pri žinenkách.

Sedel som za školskou lavicou, pri mne jedna dievčina, zapisovateľka z druhej školy. Radila mi svojimi postrehmi. Bola veľmi pekná, preto som zložil svoje okuliare, aby som vyzeral lepšie a s prižmúrenými očami som sledoval hru. Zapisoval som body, autora a čas.

Mala krátke, červenobielo pruhované vypasované tričko, v ktorom sa nádherne vynímali jej okrúhle prsia s krásnymi púčikmi bradaviek. A to bolo na mňa vtedy naozaj priveľa!

Neviem, či si všimla moje rozpaky a to, že som krátkozraký, ale pri konečnom hodnotení som dostal od našich poriadny világoš, pretože moja “poradkyňa” mi diktovala úplne iné veci, aké sa diali na ihrisku, ale ja som ich poslušne zapisoval tak, ako mi ich hovorila ona. Videl som totiž len ju.

.:.

(c) Anton Pižurný

Biela skrinka (Chlapci zo Schubertovej ulice)

obraz „Chráňme ich sny“ Štefan Polák

Lilith a Eva

26.03.2019

DIVOKOSŤ V SRDCI Nechcem Evu, ja chcem Lilith, v každej chvíli cítiť divokosť, nie nudnú oddanosť kvíliť a byť neustále ohryzený až na kosť výčitkami, posolstvami, múdrymi radami, keď viac »

Pučanie

24.03.2019

🔺 ⚫️ 🔴 Všetko už bolo povedané napísané zažité môžem sa spokojne pobrať na druhý svet takto dobre mi však už nikdy nebude preto tu ešte chvíľu zostanem. .:. (ap)

Ďakujem, že tu ešte môžem chvíľu byť

23.03.2019

Rozhodol som sa, že dnes si urobím pekný deň. Budem sa usmievať nad mudrlantmi, posmutniem nad hlupákmi. Dám si po raňajkách s diétnou salámou na veke so syrovou nátierkou a po voňavej koťogó viac »

dve percentá dane, Pravda, 2%

Občianske združenie Preveda

26.03.2019 23:55

Občianske združenie Preveda pracuje v oblasti inovatívnych foriem vzdelávania prevažne zameraných na vedu a výskum, ale aj na oblast ľudovej kultúry a umenia.

zuzana čaputová, maroš šefčovič

Čaputová a Šefčovič odmietli pochybnosti o financovaní svojich kampaní

26.03.2019 22:40

Kandidáti hovorili aj o tom, čo ich sklamalo na kampani protikandidáta.

Donald Trump

Snemovňa reprezentantov neprelomila Trumpovo veto ohľadom bariéry

26.03.2019 21:13

Prezidentovo nariadenie núdzového stavu však ešte môžu zablokovať americké súdy.

Venezuela Guaidó

Prítomnosť ruských vojakov vo Venezuele je porušením jej ústavy, vyhlásil Guaidó

26.03.2019 20:38

Guaidó sa takto vyjadril na pôde opozíciou kontrolovaného Národného zhromaždenia.

Anton Pižurný

Len ten, kto vidí neviditeľné, ten dokáže prežiť v nemožnom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,068
Celková čítanosť: 1729743x
Priemerná čítanosť článkov: 1620x

Autor blogu

Kategórie