Založ si blog

Klíma

Príjemná cesta v poloprázdnom vlaku RegioJet z Bratislavy do Dunajskej Stredy. Pohodlne sme sa usadili celkom vpredu a vychutnávali sme si intenzívnu klímu vagóna (je fajn, keď funguje, ale táto bola naozaj studená až príliš) v prudko vriacom dni. Podriemkával som, ukolísaný chodom vlaku ako v rýchlo sa plaviacej lodi.

V Biskupiciach nastúpila skupinka piatich výrastkov. Značkové oblečenie, tablety. Hlučne si sadli do sedadiel oproti, ten piaty si bez pozdravu a opýtania prisadol k nám.

Hoci som si už dávno povedal, že nebudem počúvať rozhovory súčasných tínedžerov, nedalo sa. Riešili nejaké baby, nejaké kapely a k tomu si nahlas púšťali monotónny hip hop nejakého slovenského rapera s príšernými textami o tom, aký je on skvelý, ako dá dolu všetky baby a aký je svet napiču…

Pozrel som sa na svoju priateľku, pri nej sedel piaty mladíček a hltal monológ vodcu ich skupinky, ktorý úroveň hlasitosti na tablete stále zvyšoval.

Mám už svoj vek, ale nemyslím, že som nejaký konzervatívny dedko, ktorý nechápe súčasnú mlaď. Hudobná produkcia však mala stále rovnakú intenzitu a keďže mám aj vysoký tlak, povedal som mojej priateľke: „Mám si teraz ja na plné gule pustiť Led Zeppelin?“

Ona ma už dobre pozná, tak len zhrozene na mňa pozrela, lebo vedela, že by som toho bol schopný. Ale ako rodený diplomat okamžite zareagovala: „Vieš čo, pozri, poďme si sadnúť tam ďalej, tam určite nie taká silná klíma“.

Zodvihli sme sa a presadli sme si. Piaty šuhaj si okamžite vyložil nohy na sedačku.

V Kvetoslavove vystúpili. Vykrikovali, poskakovali, tešili sa zo života. Klasik kedysi napísal „Mládež, ty´s buditeľka rána“.

Ak by ma mala takáto mládež budiť, tak radšej budem chodiť pešo.

.:.

Anton Pižurný

Modus v kulturáku

20.09.2018

Jedného zimného večera bol v našom Kultúrnom dome koncert slovenskej skupiny Modus. Poznali sme och nich len pesničku "Suzie". My, ortodoxní rockeri, odchovaní na maďarskom hardrocku, sme trocha viac »

Srdce z gaštanov

19.09.2018

Pomalými krokmi nenápadne, ale neúprosne sa k nám približuje jeseň. Každé ročné obdobie má svoje farby, svoje čaro. Svoje špecifické magično. Jeseň nám v podvedomí akosi evokuje aj čas viac »

Poštová známka

18.09.2018

V istom období života mnohých aktívnych občanov prepadne pocit vlastnej jedinečnosti a rozhodnú sa kandidovať na post prezidenta republiky. Darmo sa budú vyhovárať, že na kandidatúru ich vyzývali viac »

kňaz, farár, modlitba, kňazi, cirkev, kostol

Francúzsky kňaz obvinený z obťažovania spáchal v kostole samovraždu

20.09.2018 07:03

Kňaz vo francúzskom meste Rennes spáchal samovraždu vo svojom kostole po tom, ako ho obvinili zo sexuálneho obťažovania mladej ženy.

Sýria Rusko lietadlo trosky telá nájdenie

Kto je zodpovedný za zostrelenie lietadla v Sýrii? Moskva preštuduje izraelské dáta

20.09.2018 06:17

Ruský prezident Vladimir Putin prijal ponuku Izraela o poskytnutí podrobných informácií o izraelskom leteckom útoku v Sýrii.

Pentagon, USA

Nie islamisti ale Irán. USA menovali hlavného podporovateľa terorizmu vo svete

20.09.2018 06:10

Irán zostáva vedúcim "štátnym sponzorom" terorizmu vo svete, uviedlo Ministerstvo zahraničných vecí USA.

ísrko, pápež, sexuálne škandály, zneužívanie

Podozrenie v cirkvi. Biskup mal zneužívať dieťa

20.09.2018 06:00

Ľudskoprávni aktivisti podali trestné oznámenie na neznámeho páchateľa a žiadajú, aby orgány činné v trestnom konaní zakročili.

Anton Pižurný

Len ten, kto vidí neviditeľné, ten dokáže prežiť v nemožnom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 897
Celková čítanosť: 1356801x
Priemerná čítanosť článkov: 1513x

Autor blogu

Kategórie