N i e č o

NIEČO ZA NIE/ČO

…Svet, ktorý máme k dispozícii, je zatiaľ jediným možným. Aj jediným nemožným. Nemorálne sa stáva normálne. Nenormálne je morálne. Všetko sa vybavuje nie srdcom, iba orálne. Milujeme slabých, obdivujeme silných. Závidíme uvážlivým. Uvažujeme nad zbytočnými, sám som zbytočný, keď tak uvažujem. Generácie sa menia príliš rýchlo a ich kvalita nie je priamo úmerná dobe, ktorá ich stvorila. Generácie začínajú byť umelé zoskupenia individualít na pavúčich nohách zvyšku ideálov. Zatrpknutí mladí ľudia sa menia na smutné osobnosti, ktoré sú presvedčené, že snažiť sa o vrátenie významu slov a zmyslu činov je donkichotstvom naivných slabochov.

Vizionári radšej mlčia, pretože tušia dôsledok rozkladu spoločenstva. Nádherná modrá guľa, rútiaca sa Všehomírom, nás zatiaľ toleruje. Zatiaľ. Keď sa však vyvalí všetka naša zloba a nenávisť, ani obrovská sila Lásky z nej nevytvorí jin jang.
Niečo za niečo. Tak sa potom nečudujme, keď nebude nič.

Apropo nič je základ, na ktorom sa dá stavať…

Anton A. Pižurný
2005
Detektív

Zatiaľ. ..

27.01.2020

Voly, či?

26.01.2020

Rovnováha pohlaví

25.01.2020

Aby si urobil ženu šťastnou, stačí byť: 1) Priateľom 2) Druhom 3) Milencom 4) Bratom 5) Otcom 6) Učiteľom 7) Vychovávateľom 8) Kuchárom 9) Elektrikárom 10) Vodoinštalatérom 11) Mechanikom 12) Izbovým dizajnérom 13) Style-istom 14) Sexuológom 15) Gynekológom 16) Endokrinológom 17) Psychológom 18) Psychiatrom 19) Terapeutom 20) Výkonným 21) Organizovaný 22) Dobrý otec 23) [...]

Magyar

Magyarov úder štátnej televízii: Bez nestrannosti nebude žiadne vysielanie

13.04.2026 17:35

Orbán počas 16 rokov pri moci podľa radu kritikov premenil Maďarsko na poloautoritársky štát.

orban

Analytik pomenoval dôvody, pre ktoré Orbán prehral. Eufória však nebude trvať večne, krotí optimizmus

13.04.2026 16:55

Príliš ambiciózne podľa Berku pôsobí aj sľub prijatia eura. Maďarsko v súčasnosti nespĺňa ani jedno z maastrichtských kritérií.

EU Iran Nuclear

Poplach v Búšehri. Z iránskej jadrovej elektrárne evakuovali takmer všetok ruský personál

13.04.2026 16:51

Elektráreň bola postavená a prevádzkovaná s pomocou Moskvy.

SR Šurany baterkáreň výstavba NRX

Baterkáreň už spĺňa limity pre toxické NMP

13.04.2026 16:45

Baterkáreň v Šuranoch bude, ale mešká, tvrdí minister Taraba, ale na ťahu je teraz investor.