Svätý pokoj. . .

kalva hmla mlynárik

Jeden môj známy v Banskej Štiavnici bol podnikateľ v časoch privatizačného boomu. Mal teda dosť málo času na rodinu.
Blížili sa Vianočné sviatky a jeho obetavá manželka chcela, aby všetko bolo tip top. Spýtala sa ho aj, čo by chcel pod stromček, aký darček.


– Na Vianoce chcem mať svätý pokoj!
– odpovedal manželke.
– Ale naozaj čo chceš?
– Chcem svätý pokoj, rozumieš?!

Nuž, dobre. Nastali Vianoce, čas rozbaľovania darčekov pod stromčekom. Môjho známeho okrem iného čakal aj úhľadný balíček, na ktorom bolo jeho meno. Rozbalil ho. Bola to pekná krabička a v nej bolo veľa malých papierových lístkov.

Na každom z nich bolo napísané: „Svätý pokoj“

© anton a. pižurný
foto Tomáš Mlynárik, Banskoštiavnická Kalvária

Zatiaľ. ..

27.01.2020

Voly, či?

26.01.2020

Rovnováha pohlaví

25.01.2020

Aby si urobil ženu šťastnou, stačí byť: 1) Priateľom 2) Druhom 3) Milencom 4) Bratom 5) Otcom 6) Učiteľom 7) Vychovávateľom 8) Kuchárom 9) Elektrikárom 10) Vodoinštalatérom 11) Mechanikom 12) Izbovým dizajnérom 13) Style-istom 14) Sexuológom 15) Gynekológom 16) Endokrinológom 17) Psychológom 18) Psychiatrom 19) Terapeutom 20) Výkonným 21) Organizovaný 22) Dobrý otec 23) [...]

danko

Danko prestáva rozumieť Ficovi, v koalícii sa množia spory. Parlament čaká nestabilná schôdza.

24.01.2026 07:00

Koalícia ide do predvolebného roka rozdelená a oslabená.

koláž, fotky, video, týždeň

TOP 5 najklikanejších videí tohto týždňa: Čo ľudia pozerali najviac

24.01.2026 07:00

Toto sú najlepšie videá týždňa, ktoré najviac zaujali čitateľov Pravdy.

loď, USA, útok

Ďalší útok americkej armády na loď, ktorú označili za pašerácku. Dvaja mŕtvi

24.01.2026 06:41

Americká armáda zaútočila vo východnej časti Tichého oceánu na loď podozrivú z pašovania drog.

Russia Ukraine War Technology War

Ukrajinský minister obrany chce likvidovať 50-tisíc Rusov mesačne. Koho ako ich postrach si vzal na pomoc?

24.01.2026 06:00

Mychajlo Fedorov robí významné personálne zmeny a zastrája sa tvrdšie udierať na ruskú armádu. Ako to chce minister obrany dosiahnuť?