Mutanti

Keď sme vstupovali do oného čarovného obdobia, zvaného „puberta“ (samozrejme, my chlapci ako vždy až o krok pozadu po dievčatách), diali sa s nami zmeny, ktoré neboli práve príjemné. Niektorým chlapcom vyhúkli prsné žľazy, iným pod nosom čosi vyrašilo. Ale najhoršie to bolo s hlasom. Niektorí z nás mutovali, až to nebolo pekné. Najviac si to odniesol chudák Mišo. Hlas mu preskakoval takým neuveriteľným spôsobom, že radšej ani nehovoril, ak nebolo treba. Najhoršie to znášal pri odpovedaní pred tabuľou.

Jedného dňa si takto podvečer sedíme pred naším domom na schodoch, ktoré ešte boli zohriate od slniečka a zhovárame sa. Ja som si na Mišovo mutovanie už akotak zvykol, nedával som mu to najavo a tak sa dosť osmelil. trkotali sme jedna radosť. Vtom ku nám z útrob domu prišla moja dobrá sestra Renatka a užasnuto na nás hľadela:

– To ste tu len dvaja?

Nechápali sme, o čo jej ide.

– Počula som vás až do kuchyne a podľa tých hlasov som si myslela, že ste tu aspoň šiesti!

Mišo sa začervenal a istý čas ku nám potom nechodil…

.:.

Anton Pižurný

Biela skrinka

Zatiaľ. ..

27.01.2020

Voly, či?

26.01.2020

Rovnováha pohlaví

25.01.2020

Aby si urobil ženu šťastnou, stačí byť: 1) Priateľom 2) Druhom 3) Milencom 4) Bratom 5) Otcom 6) Učiteľom 7) Vychovávateľom 8) Kuchárom 9) Elektrikárom 10) Vodoinštalatérom 11) Mechanikom 12) Izbovým dizajnérom 13) Style-istom 14) Sexuológom 15) Gynekológom 16) Endokrinológom 17) Psychológom 18) Psychiatrom 19) Terapeutom 20) Výkonným 21) Organizovaný 22) Dobrý otec 23) [...]

Nemecko, Panzerhaubitze 2000

Nemecká armáda vyhodila niekoľko výsadkárov. FAZ píše o hajlovaní, oplzlých vtipoch, antisemitizme

29.12.2025 21:00

Nemecká armáda uviedla, že prepustila niekoľko výsadkárov a desiatky ďalších vyšetruje.

António Guterres / UN /

Chaos, násilie, klimatický kolaps. Šéf OSN vyzval svetových lídrov k väčšiemu záujmu o ľudí a planétu

29.12.2025 20:54

Celosvetové vojenské výdavky podľa Guterresa tento rok vzrástli o desať percent a dosiahli 2,7 bilióna dolárov.

SR Višňové tunel otvorenie doprava ZAX

V novom tuneli Višňové sa motoristi už fotografovali a nakrúcali. Venujte sa riadeniu, vyzývajú diaľničiari

29.12.2025 18:22

Diaľničiari vyzývajú motoristov jazdiť opatrne a obzvlášť na nových úsekoch.

Jahju Sinwár

Hamas potvrdil úmrtia svojho hovorcu Ubajdu a vojenského vodcu Sinwára

29.12.2025 17:04

Podľa Jerusalem Post oznámenie prišlo len krátko po správach o údajných blížiacich sa voľbách nového vedenia Hamasu.