Chiméra

      Naša spoločnosť začína kvasiť. Cítia to najmä tí dolu, ale tí „hore“ sa tvária, že sa nič nedeje, nanajvýš pokrútia nosmi nad výparmi kvasného procesu z prostredia, z ktorého práve nie jeden z nich pochádza.

              Naša súčasnosť už nesie znaky delenia a hoci úspešné zahmlievanie reality na čas odďaľuje nevyhnutný spoločenský pohyb, v našom Kocúrkove sa aj toto pokojne vydáva za progresívny vývoj.

Lenže progresivita už podala ruku agresii.

                „Desaťtisíce nespokojných a znudených na uliciach veľkomiest sveta čakajú na vodcov…“ – napísal už v roku 1979 Banskoštiavničan, profesor, filozof a spisovateľ Anton Hykisch. Siločiary sociálneho napätia začínajú čoraz intenzívnejšie vysielať svoje signály.

                        Zdá sa, že revolúcie by mali byť každých pätnásť rokov. Aby sa mohli nabaliť aj tí, ktorí sa nestihli, pretože boli ešte mladí, a spoločnosť by sa aspoň na chvíľu očistila. Zdá sa, že takýto dejinný cyklus by bol skutočnou demokraciou a nie páchnuca kľukatá cesta, približujúca sa k akejsi chimére dokonalého štátu…

.:.
(ap)

Zatiaľ. ..

27.01.2020

Voly, či?

26.01.2020

Rovnováha pohlaví

25.01.2020

Aby si urobil ženu šťastnou, stačí byť: 1) Priateľom 2) Druhom 3) Milencom 4) Bratom 5) Otcom 6) Učiteľom 7) Vychovávateľom 8) Kuchárom 9) Elektrikárom 10) Vodoinštalatérom 11) Mechanikom 12) Izbovým dizajnérom 13) Style-istom 14) Sexuológom 15) Gynekológom 16) Endokrinológom 17) Psychológom 18) Psychiatrom 19) Terapeutom 20) Výkonným 21) Organizovaný 22) Dobrý otec 23) [...]

irán

Slovensko odsudzuje útok na Irán a pripravuje evakuačné lety pre občanov z regiónu

02.03.2026 07:50

Minister Blanár žiada dodržiavanie medzinárodného práva a okamžitý návrat k rokovaciemu stolu.

Balikoboxy  7

Stop balíkomatom na tráve. Košice im určia nové mantinely, mesto reaguje na sťažnosti obyvateľov

02.03.2026 07:00

Expanzia balíkomatov súkromných spoločností so sebou okrem výhod prináša aj negatíva.

Russia Ukraine War Slovakia

Zelenskyj ponúkol Ficovi dva termíny na návštevu Ukrajiny. Kedy by sa premiér mohol stretnúť s prezidentom?

02.03.2026 06:50

Prezident Volodymyr Zelenskyj informoval, že premiérovi Robertovi Ficovi ponúkol dva termíny na návštevu Ukrajiny.

irán izrael teherán

ONLINE: Blízky východ pod paľbou. Viaceré krajiny Perzského zálivu hlásia výbuchy, dron zasiahol aj britskú základňu na Cypre

02.03.2026 06:00, aktualizované: 07:45

Situácia v regióne prudko eskalovala po tom, čo Spojené štáty a Izrael v sobotu spustili spoločnú vojenskú operáciu proti Iránu.