Ach lásko, smrdím grošem

Kedysi veľká hviezda českej populárnej hudby Marie Rottrová bude spievať na Oslave MDŽ, usporiadanou stranou SMER SD. Jedným z jej najväčších hitov bola aj pesnička od tej hnusnej kapitalistickej skupiny Black Sabbath “She´s gone”, ktorej text prepísal kreatívny Jarek Nohavica na “Lásko voníš deštém”, čo bola za socializmu bežná prax.

Mnohí poslucháči asi dodnes nevedia, že veľa hitov socialistických spevákov bolo vlastne hlúpo ukradnutých bez autorských práv, vybavené českým alebo slovenským textom a nie ich vlastné originály.

Nuž v dnešnom kapitalizme sa zíde každý peniaz, v tomto kontexte si myslím, že by sa ten Rottrovej text na Ficovom happeningu mohol aktuálne prepísať na “Ach, Lásko, smrdím grošem?”.

.:.
(ap)

Zatiaľ. ..

27.01.2020

Voly, či?

26.01.2020

Rovnováha pohlaví

25.01.2020

Aby si urobil ženu šťastnou, stačí byť: 1) Priateľom 2) Druhom 3) Milencom 4) Bratom 5) Otcom 6) Učiteľom 7) Vychovávateľom 8) Kuchárom 9) Elektrikárom 10) Vodoinštalatérom 11) Mechanikom 12) Izbovým dizajnérom 13) Style-istom 14) Sexuológom 15) Gynekológom 16) Endokrinológom 17) Psychológom 18) Psychiatrom 19) Terapeutom 20) Výkonným 21) Organizovaný 22) Dobrý otec 23) [...]

Hungary Orban Trump

Orbán: Napriek snahám Trumpa sa vojna nekončí, Brusel v nej chce pokračovať

03.06.2025 10:40

Budapešť podľa Orbána uprednostňuje podporu amerických mierových snáh.

Zelená voda, kúpanie, člny

Starší rybári agresívne zápasili o flek na Zelenej vode: jeden nakoniec tasil zbraň a padol výstrel

03.06.2025 10:35

K incidentu došlo na Zelenej vode v katastri obce Beckov.

Šimkovičová

Návšteva na rezorte kultúry: delegácia z Bruselu sa rozprávala so Šimkovičovou o cenzúre

03.06.2025 10:15

MK SR podľa svojich slov víta záujem EP a návštevu europoslancov považuje za dôležitú súčasť otvorenej spolupráce.

ZHROMAŽDENIE: Demonštrácia za Mariupo¾

Populačná tragédia: Ukrajine chýba už viac ľudí, ako žije na Slovensku. Pribudne 200-tisíc utečencov? A koľkí sa vrátia do vlasti?

03.06.2025 10:00

Ak Rusko podnikne letnú ofenzívu, hrozí nová migračná vlna. Už teraz je v členských štátoch EÚ viac ako šesť miliónov utečencov z Ukrajiny.