Biely psík a hodiny nemčiny

Naši sa raz rozhodli, že sa budem učiť po nemecky. Ja by som skôr prijal angličtinu, ktorú učili na našej Základnej deväťročnej škole, ale nedalo sa nič robiť. Objednali ma na súkromné hodiny k staručkej pani profesorke na dôchodku. Bola celkom milá, vždy mi uvarila čaj a dala k nemu sušienky. Všade mala čipkované dečky na starožitnom nábytku. Jej bytík bol v paneláku, ale mal zvláštnu atmosféru aj vôňu, akoby som bol v nejakom starom dome. Bývala tam sama, iba s bielym pudlíkom, ktorý jej robil spoločnosť a s ktorým sa často zhovárala tiež po nemecky.

Trápila ma s „derdídas“ poriadne. Ja som nikdy nebol vzorný žiak, ale na tie jej hodiny som sa trocha aj pripravoval, lebo sa mi akosi nezdalo fér prísť k nej nepripravený. Raz som to však nestihol a tápal som. Pani Nemčina (ako som ju volal) prekvapene dvíhala obočie a hrozila mi prstom s na fialovo (rovnako ako mala aj vlasy) namaľovaným nechtom.

Jej biely psík mi zo začiatku len nervózne oňuchával nohy a raz sa ma dokonca pokúsil pohryznúť. Pani Nemčina ho za to udrela po hlave, zakňučal a zeliezol do kúta. Po niekoľkých lekciách sme sa s ním však skamarátili, potajomky som mu dával sušienky.

Aj vtedy som ho hladil pod mojou stoličkou. Psík náhle začal veselo štekať a skákať mi po nohe. Pani Nemčina povedala, že si ma už obľúbil a že ma má rád. O chvíľu sa mi však o tú nohu začal trieť. Tušil som niečo neblahé. A veru. Zrazu som na ponožke a nohavici zacítil niečo vlhké. Mal som tam čosi ako bielko z vajíčka.
Pani Nemčine som o tom nič nepovedal, potajomky som si to v kúpeľni utrel, ale na nemčinu som sa prestal pripravovať a skončilo to veru neslávne. Neskôr umrela a ja keď som prechádzal okolo jej paneláku som si vždy spomenul na túto príhodu. Nikomu som to neprezradil, prečo som vlastne prestal chodiť na hodiny nemčiny.

.:.
Anton Pižurný
Biela skrinka

Zatiaľ. ..

27.01.2020

Voly, či?

26.01.2020

Rovnováha pohlaví

25.01.2020

Aby si urobil ženu šťastnou, stačí byť: 1) Priateľom 2) Druhom 3) Milencom 4) Bratom 5) Otcom 6) Učiteľom 7) Vychovávateľom 8) Kuchárom 9) Elektrikárom 10) Vodoinštalatérom 11) Mechanikom 12) Izbovým dizajnérom 13) Style-istom 14) Sexuológom 15) Gynekológom 16) Endokrinológom 17) Psychológom 18) Psychiatrom 19) Terapeutom 20) Výkonným 21) Organizovaný 22) Dobrý otec 23) [...]

Orbán

Orbánovi dve tretiny nestačia, maďarský premiér sníva o ešte drvivejšom víťazstve

26.03.2026 23:27

Kým nezávislá agentúra v Maďarsku pripisuje veľký náskok opozícii, provládny inštitút vo svojich dátach naďalej favorizuje vládnu stranu Fidesz.

Andrej Babiš

Babiš ostro skritizoval distribútorov palív: Nehorázne marže a zneužívanie vojny musia skončiť

26.03.2026 23:08

Tiež vyzval antimonopolný úrad, aby sa zaoberal možnou kartelovou dohodou týchto spoločností.

Trump

Trump odložil útoky na iránske zariadenia o ďalších desať dní. Tvrdí, že rokovania „idú veľmi dobre“

26.03.2026 22:00

Odloženie vojenských akcií šéf Bieleho domu podmienil úspechom pokračujúcich rokovaní.

Hungary / Hungarian flag / Maďarsko / Maďarská vlajka /

Maďarský zväz novinárov sa postavil za Panyiho, ktorého Budapešť viní zo špionáže pre Ukrajinu

26.03.2026 21:47

Provládne médiá obvinili Panyiho, že poskytol Szijjártóove telefónne číslo cudzej spravodajskej službe, čím údajne umožnil jeho odpočúvanie.