Z mosta doprosta

Na Svätého Valentína 14. februára 2017 bola na obnovenom Starom moste v Bratislave uvedená do života zbierka básní “Pandorina skrinka” spisovateľa Antona Pižurného.

Krstnou mamou bola šarmantná herečka Danica Jurčová, ktorá predniesla báseň “Dotyky” z uvedenej knižky. Hudobný sprievod mal Peter Adamov, ktorý tam tiež uviedol do života svoje najnovšie CD “Portrét”.

Stalo sa tak presne na mieste, kde 13. apríla 1981 skočil zo Starého mosta do Dunaja český rockový spevák Jiří Schelinger a už sa viac nevynoril.

Pandorina skrinka sa pripravuje na druhé vydanie, keďže toto prvé bolo vypredané za 8 mesiacov.

.:. (záznam Pavol Džuban) .:.

 

DOTYKY

Roztrhám ti nohavičky, láska,

ako oddaný poddaný

plný úcty k tebe pokľaknem.

Chcem sa do teba vboriť.

Chcem ti nežne srdce pohladiť.

Chcem ťa kŕmiť a postavím ti hrad.

Chcem ťa navždy ľúbiť aj mať rád.

 

Okúpem ťa v krvi svojej a do Slnka zabalím.

Mám tebou tetovanú dušu.

Naše srdcia sa dotkli v jemnej blaženosti.

(ap)

Zatiaľ. ..

27.01.2020

Voly, či?

26.01.2020

Rovnováha pohlaví

25.01.2020

Aby si urobil ženu šťastnou, stačí byť: 1) Priateľom 2) Druhom 3) Milencom 4) Bratom 5) Otcom 6) Učiteľom 7) Vychovávateľom 8) Kuchárom 9) Elektrikárom 10) Vodoinštalatérom 11) Mechanikom 12) Izbovým dizajnérom 13) Style-istom 14) Sexuológom 15) Gynekológom 16) Endokrinológom 17) Psychológom 18) Psychiatrom 19) Terapeutom 20) Výkonným 21) Organizovaný 22) Dobrý otec 23) [...]

Bankomat, banka, peniaze

Polícia obvinila Moldavca podozrivého z výbuchu bankomatu a krádeže hotovosti

01.01.2026 19:54

Trenčianski krajskí kriminalisti obvinili v súvislosti s výbuchom bankomatu a následnou krádežou finančnej hotovosti Moldavca zo zločinu krádeže.

Trump, Zelenskyj

Ukrajinský útok na Putina? Ruskému diktátorovi už asi neverí ani Trump

01.01.2026 17:00

Vyzerá to tak, že Moskve na prelome rokov nevyšla medzinárodná dezinformačná operácia.

Donald Tusk

Tusk vyzval Európu a Európanov, aby boli ako Poľsko: Plné života, odvážne a bezpečné

01.01.2026 16:57

Poľsko má ambície stať sa členom klubu najvyspelejších ekonomík G20.

Salvy na počesť 33. výročia vzniku Slovenskej republiky

Slovensko si pripomína 33. výročie vzniku. Armáda SR to podčiarkla delostreleckými salvami

01.01.2026 15:17

Vojaci si pripomenuli 33. výročie vzniku Slovenskej republiky vypálením 21 delostreleckých sálv z nábrežia Dunaja v Bratislave.