Založ si blog

Zlaté piesky

V súčasných výpekoch všetci tiahneme k vode, kde je možnosť na chvíľu si schladiť svoju horúcu krv a telá. Vodné plochy a kúpaliská sa stávajú zlatou baňou.

Preto ma zarazilo, keď som si nedávno všimol, že najznámejšia letná destinácia v našom hlavnom meste „Zlaté piesky“  má na prístupovej ceste svoj pútač v žalostnom stave (Keď do nich 28. júla 1976 spadlo lietadlo, v ktorom sa utopilo 76 ľudí, prístup na obľúbené bratislavské kúpalisko bol zakázaný ešte aj v roku 1979. Do vody uniklo asi 6.500 kilogramov leteckého benzínu.), nemal už roky práve reprezentatívny výzor, bol celý hrdzavý a posprejovaný. Písal som o tom aj na tomto blogu, na Facebooku, aj do iných médií.

Som preto rád, že to neostalo bez odozvy a dnes už vyzerá pútač „Zlaté piesky“ trocha lepšie, hoci by sa zišlo premaľovať ešte aj ten spodok.

.:.

Anton Pižurný

foto autor

Revolúcie

16.11.2019

Revolúcie vraj požierajú svoje deti. Niektorým len odhryztli hlavu a zlomili chrbtovú kosť.

Povedz heslo!

15.11.2019

Ako malí sme vymysleli jednoduchú a geniálnu vec. Pri našich hrách sme samozrejme boli často zajatí nepriateľmi (či už partizáni fašistami, alebo Bledé tváre Indiánmi), ktorí nás príšerne viac »

Benátky

Voda v Benátkach má ustúpiť, iné časti krajiny čaká zlé počasie

18.11.2019 07:59

Približne 70 percent Benátok sa v nedeľu nachádzalo pod vodou. Hladina vody totiž dosiahla jeden a pol metra nad hladinou mora, ako uviedol starosta Luigi Brugnaro.

Hong Kong / protest / demonštrant /

Zákaz nosenia masiek počas demonštrácií v Hongkongu je podľa súdu "neústavný"

18.11.2019 07:23

"Obmedzenia, ktoré uvaľuje na základné práva...zachádzajú ďalej, než je primerane potrebné...a preto nespĺňajú kritérium úmernosti," uviedol súd v tlačovom oznámení.

Čile / protest / Piňera / Pinočet /

Čilský prezident po štyroch týždňoch nepokojov odsúdil policajné násilie

18.11.2019 06:53

Od vypuknutia protestov boli voči polícii vznesené obvinenia z brutality a porušovania ľudských práv, čo viedlo aj OSN k vyslaniu vyšetrovacieho tímu do krajiny.

Loď

Čína vyzvala USA, aby prestali "napínať svaly" v Juhočínskom mori

18.11.2019 06:20

Hovorca čínskeho ministerstva obrany novinárom v Bangkoku v pondelok povedal, že Peking chce, aby USA zastavili "provokácie" v Juhočínskom mori.

Anton Pižurný

Len ten, kto vidí neviditeľné, ten dokáže prežiť v nemožnom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,289
Celková čítanosť: 2324267x
Priemerná čítanosť článkov: 1803x

Autor blogu

Kategórie