Založ si blog

Klíma

Príjemná cesta v poloprázdnom vlaku RegioJet z Bratislavy do Dunajskej Stredy. Pohodlne sme sa usadili celkom vpredu a vychutnávali sme si intenzívnu klímu vagóna (je fajn, keď funguje, ale táto bola naozaj studená až príliš) v prudko vriacom dni. Podriemkával som, ukolísaný chodom vlaku ako v rýchlo sa plaviacej lodi.

V Biskupiciach nastúpila skupinka piatich výrastkov. Značkové oblečenie, tablety. Hlučne si sadli do sedadiel oproti, ten piaty si bez pozdravu a opýtania prisadol k nám.

Hoci som si už dávno povedal, že nebudem počúvať rozhovory súčasných tínedžerov, nedalo sa. Riešili nejaké baby, nejaké kapely a k tomu si nahlas púšťali monotónny hip hop nejakého slovenského rapera s príšernými textami o tom, aký je on skvelý, ako dá dolu všetky baby a aký je svet napiču…

Pozrel som sa na svoju priateľku, pri nej sedel piaty mladíček a hltal monológ vodcu ich skupinky, ktorý úroveň hlasitosti na tablete stále zvyšoval.

Mám už svoj vek, ale nemyslím, že som nejaký konzervatívny dedko, ktorý nechápe súčasnú mlaď. Hudobná produkcia však mala stále rovnakú intenzitu a keďže mám aj vysoký tlak, povedal som mojej priateľke: „Mám si teraz ja na plné gule pustiť Led Zeppelin?“

Ona ma už dobre pozná, tak len zhrozene na mňa pozrela, lebo vedela, že by som toho bol schopný. Ale ako rodený diplomat okamžite zareagovala: „Vieš čo, pozri, poďme si sadnúť tam ďalej, tam určite nie taká silná klíma“.

Zodvihli sme sa a presadli sme si. Piaty šuhaj si okamžite vyložil nohy na sedačku.

V Kvetoslavove vystúpili. Vykrikovali, poskakovali, tešili sa zo života. Klasik kedysi napísal „Mládež, ty´s buditeľka rána“.

Ak by ma mala takáto mládež budiť, tak radšej budem chodiť pešo.

.:.

Anton Pižurný

Revolúcie

16.11.2019

Revolúcie vraj požierajú svoje deti. Niektorým len odhryztli hlavu a zlomili chrbtovú kosť.

Povedz heslo!

15.11.2019

Ako malí sme vymysleli jednoduchú a geniálnu vec. Pri našich hrách sme samozrejme boli často zajatí nepriateľmi (či už partizáni fašistami, alebo Bledé tváre Indiánmi), ktorí nás príšerne viac »

Benátky

Voda v Benátkach má ustúpiť, iné časti krajiny čaká zlé počasie

18.11.2019 07:59

Približne 70 percent Benátok sa v nedeľu nachádzalo pod vodou. Hladina vody totiž dosiahla jeden a pol metra nad hladinou mora, ako uviedol starosta Luigi Brugnaro.

Hong Kong / protest / demonštrant /

Zákaz nosenia masiek počas demonštrácií v Hongkongu je podľa súdu "neústavný"

18.11.2019 07:23

"Obmedzenia, ktoré uvaľuje na základné práva...zachádzajú ďalej, než je primerane potrebné...a preto nespĺňajú kritérium úmernosti," uviedol súd v tlačovom oznámení.

Čile / protest / Piňera / Pinočet /

Čilský prezident po štyroch týždňoch nepokojov odsúdil policajné násilie

18.11.2019 06:53

Od vypuknutia protestov boli voči polícii vznesené obvinenia z brutality a porušovania ľudských práv, čo viedlo aj OSN k vyslaniu vyšetrovacieho tímu do krajiny.

Loď

Čína vyzvala USA, aby prestali "napínať svaly" v Juhočínskom mori

18.11.2019 06:20

Hovorca čínskeho ministerstva obrany novinárom v Bangkoku v pondelok povedal, že Peking chce, aby USA zastavili "provokácie" v Juhočínskom mori.

Anton Pižurný

Len ten, kto vidí neviditeľné, ten dokáže prežiť v nemožnom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,289
Celková čítanosť: 2324251x
Priemerná čítanosť článkov: 1803x

Autor blogu

Kategórie