Založ si blog

Všetko so všetkým súvisí

Zvláštna vec sa mi stala cestou do Komárna na prezentáciu Bielej skrinky. Na stanici pri prestupovaní v Nových Zámkoch som si fotil krásnu vežu – vodojem pri trati. Všimol si to starší pán a prihovoril sa mi, že tá veža mala šťastie, keď ju pri bombardovaní mesta Američanmi netrafili.

Slovo dalo slovo a cestou ďalej sme zistili, že pán Jarábek pochádza z Prahy a do obce Bajč pri Nových zámkoch sa prisťahoval v roku 1961. Povedal som mu, že presne v tom roku som sa narodil. Keď vyšlo najavo, že je zverolekár, potešil som sa a venoval som mu Bielu skrinku, v ktorej píšem aj o svojom otcovi, ktorý bol tiež zverolekár.

Škoda, že sme cestovali spolu iba pomerne krátko, vravel že je rád, keď vie, že na svete ešte existujú ľudia s ktorými sa svet zdá krajší.

Keď sme sa rozlúčili, pozrel som sa na číslo sedadla, kde som sedel v kupé vlaku. Až ma zamrazilo. Bolo to číslo 57, teda môj vek, keďže som sa narodil v roku 1961.

.:.
(ap)
foto autor


Revolúcie

16.11.2019

Revolúcie vraj požierajú svoje deti. Niektorým len odhryztli hlavu a zlomili chrbtovú kosť.

Povedz heslo!

15.11.2019

Ako malí sme vymysleli jednoduchú a geniálnu vec. Pri našich hrách sme samozrejme boli často zajatí nepriateľmi (či už partizáni fašistami, alebo Bledé tváre Indiánmi), ktorí nás príšerne viac »

Benátky

Voda v Benátkach má ustúpiť, iné časti krajiny čaká zlé počasie

18.11.2019 07:59

Približne 70 percent Benátok sa v nedeľu nachádzalo pod vodou. Hladina vody totiž dosiahla jeden a pol metra nad hladinou mora, ako uviedol starosta Luigi Brugnaro.

Hong Kong / protest / demonštrant /

Zákaz nosenia masiek počas demonštrácií v Hongkongu je podľa súdu "neústavný"

18.11.2019 07:23

"Obmedzenia, ktoré uvaľuje na základné práva...zachádzajú ďalej, než je primerane potrebné...a preto nespĺňajú kritérium úmernosti," uviedol súd v tlačovom oznámení.

Čile / protest / Piňera / Pinočet /

Čilský prezident po štyroch týždňoch nepokojov odsúdil policajné násilie

18.11.2019 06:53

Od vypuknutia protestov boli voči polícii vznesené obvinenia z brutality a porušovania ľudských práv, čo viedlo aj OSN k vyslaniu vyšetrovacieho tímu do krajiny.

Loď

Čína vyzvala USA, aby prestali "napínať svaly" v Juhočínskom mori

18.11.2019 06:20

Hovorca čínskeho ministerstva obrany novinárom v Bangkoku v pondelok povedal, že Peking chce, aby USA zastavili "provokácie" v Juhočínskom mori.

Anton Pižurný

Len ten, kto vidí neviditeľné, ten dokáže prežiť v nemožnom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,289
Celková čítanosť: 2324273x
Priemerná čítanosť článkov: 1803x

Autor blogu

Kategórie