Založ si blog

Chlieviky a hry

Chlieviky politických strán si vytvárajú politici, aby mohli úspešne presadzovať svoje vlastné záujmy pod hlavičkou “blaha pre všetkých”. Politické hry vnímam ako viacmenej úspešné divadelné predstavenia (priam sa dnes samé natláča, že “úspešné projekty”), v ktorých sa menia hlavní predstavitelia, ale vo veľkej miere stále s tými istými režisérmi a producentami.

Všetko sa periodicky opakuje. Raz sú pri moci títo, raz tamtí. Raz budujeme komunizmus, raz kapitalizmus. Keď sa už u jedných vyčerpajú zdroje korupciou, nastane obrat a k moci sa dostaní tí druhí. Raz sa orientujeme na Západ, inokedy na Východ. Ide o to, kto má väčší vplyv na médiá.

Len človek je na tom stále rovnako. Je predsa tvorcom zdrojov pre obohacovanie politikov a preto musí hlavne makať, držať hubu a krok a šúchať nohami. Predsa už starí Rimania vedeli, že ich ľud potrebuje chlieb a hry a oni si potom tiež môžu užívať život. Treba len vedieť každého voliča natlačiť do správneho chlievika.

Obávam sa, že raz však dôjde k veľkolepej premiére, ktorá nebude mať žiadne reprízy, pretože bude zároveň aj derniérou

.:.
Anton Pižurný

Ruka v ruke

12.11.2019

MILÝ MALÝ OMYL Nedávno sa mi stala milá vec. V seneckej Bille v rade pred pokladňou si neznáme, asi štvorročné dievčatko v halloweenskom kostýme vložilo svoju drobnú rúčku do mojej dlane. viac »

U svätého Mikuláša

10.11.2019

Raz sme išli na cintorín pri chráme Svätého Mikuláša, kde kedysi slúžieval Kmeť. Z kostola znel spev. Opatrne som chytil veľkú mosadznú kľučku na dverách, stlačil ju a vošiel som dovnútra. viac »

SR Nemecko november89 Berlínsky múr pád výročie oslavy

Čaputová: V slovenskej justícii nastáva 'očistné obdobie'

12.11.2019 23:41

Som veľmi rada za to, že veci, ktoré neboli pozitívne, sa, dúfam a verím, lepšia, povedala slovenská prezidentka v Prahe v špeciálnom vydaní programu Fokus Václava Moravca.

Donald Trump

Trump hovorí o 'hrozných' obchodných bariérach v EÚ

12.11.2019 23:08

Americký prezident Donald Trump opäť kritizoval obchodnú politiku Európskej únie, ktorá je vraj v mnohých smeroch horšia ako v prípade Číny.

Bosna / migranti /

Pohraničná polícia v Bosne nedokáže čeliť tlaku migrantov

12.11.2019 23:03

Šéf bosnianskej polície prirovnal ochranu 1600 kilometrov dlhých bosnianskych hraníc, ktoré sa tiahnu pozdĺž frekventovanej migračnej cesty do Európy, k "sizyfovskej práci".

Hong Kong

EÚ vyzvala demonštrantov i políciu v Hongkongu k zdržanlivosti

12.11.2019 22:24

Uviedla to v utorok hovorkyňa Európskej komisie Maja Kocijančičová s tým, že prvoradé je rýchle ukončenie násilia.

Anton Pižurný

Len ten, kto vidí neviditeľné, ten dokáže prežiť v nemožnom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,284
Celková čítanosť: 2308989x
Priemerná čítanosť článkov: 1798x

Autor blogu

Kategórie