Založ si blog

Sedem minútový prezident

Tak si pán Andrej Danko, predseda slovenského Parlamentu, na inaugurácii prezidentky užil namiesto oných 15 minút slávy aspoň tých svojich sedem. Síce tým porušil Ústavu, ktorou sa tak rád oháňa, ale na sedem minút bol prezidentom. Využil to na kvetnaté reči o tom, že prezident by mal mať lásku k národu a k jazyku a blábolenie o paralelných svetoch. Zaujímavé, že to vravel práve on.

Možno by bolo dobré, keby v budúcnosti kandidáti na dôležité posty prešli najskôr nielen testami IQ a EQ, ale aj testom znalosti rodného jazyka. Jeho oslovenie Čaputovej: „…aby ste bola…“ svedčí o jeho jazykovej zdatnosti.

Tento truľo v saku zapnutom len na jeden gombík, spod ktorého mu svietila košeľa, počas inaugurácie prvej slovenskej prezidentky mal svoju veľkú hviezdnu chvíľu.

Pán Danko si užil svojich sedem minút slávy. Zostáva mu ich teda ešte osem. Či ich využije v tomto, alebo v jeho paralelnom svete, to sa hádam dozvieme.

.:.
(ap)

Ruka v ruke

12.11.2019

MILÝ MALÝ OMYL Nedávno sa mi stala milá vec. V seneckej Bille v rade pred pokladňou si neznáme, asi štvorročné dievčatko v halloweenskom kostýme vložilo svoju drobnú rúčku do mojej dlane. viac »

U svätého Mikuláša

10.11.2019

Raz sme išli na cintorín pri chráme Svätého Mikuláša, kde kedysi slúžieval Kmeť. Z kostola znel spev. Opatrne som chytil veľkú mosadznú kľučku na dverách, stlačil ju a vošiel som dovnútra. viac »

SR Nemecko november89 Berlínsky múr pád výročie oslavy

Čaputová: V slovenskej justícii nastáva 'očistné obdobie'

12.11.2019 23:41

Som veľmi rada za to, že veci, ktoré neboli pozitívne, sa, dúfam a verím, lepšia, povedala slovenská prezidentka v Prahe v špeciálnom vydaní programu Fokus Václava Moravca.

Donald Trump

Trump hovorí o 'hrozných' obchodných bariérach v EÚ

12.11.2019 23:08

Americký prezident Donald Trump opäť kritizoval obchodnú politiku Európskej únie, ktorá je vraj v mnohých smeroch horšia ako v prípade Číny.

Bosna / migranti /

Pohraničná polícia v Bosne nedokáže čeliť tlaku migrantov

12.11.2019 23:03

Šéf bosnianskej polície prirovnal ochranu 1600 kilometrov dlhých bosnianskych hraníc, ktoré sa tiahnu pozdĺž frekventovanej migračnej cesty do Európy, k "sizyfovskej práci".

Hong Kong

EÚ vyzvala demonštrantov i políciu v Hongkongu k zdržanlivosti

12.11.2019 22:24

Uviedla to v utorok hovorkyňa Európskej komisie Maja Kocijančičová s tým, že prvoradé je rýchle ukončenie násilia.

Anton Pižurný

Len ten, kto vidí neviditeľné, ten dokáže prežiť v nemožnom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,284
Celková čítanosť: 2308825x
Priemerná čítanosť článkov: 1798x

Autor blogu

Kategórie