Človek veľa vydrží, ak má cieľ

Na prezidenta prvej Československej republiky, Tomáša Garrigue Masaryka sa názory rôznia, či už z českej, alebo zo slovenskej strany.

Stalo sa však skutočnosťou, že od 15. júna 2019 dovtedy nepomenovaný malý kus územia v Bratislave pred Slovenským národným múzeom a pri Osobnom prístave dostal po mnohoročnej snahe meno „Námestie T.G. Masaryka“.

Pamätná tabuľa s Masarykovým podpisom a s jeho citátom „ČLOVEK VEĽA VYDRŽÍ, AK MÁ CIEĽ“, vytvorená k tejto príležitosti, je z bieleho mramoru bianco carrera, z toho istého lomu v Taliansku, odkiaľ bral Michelangelo tento kameň na vytvorenie sochy Dávida.

Z toho istého mramoru bola aj v roku 2004 vytvorená pamätná tabuľa DOM MARÍNY v Banskej Štiavnici a pod ňou už známe „Zámky lásky“.

.:.
(ap)

http://www.tvba.sk/relacie/podla-datumu/bratislava-sa-dockala-namestia-taticka-masaryka/?fbclid=IwAR0wnq18uwQPeN96PDSahlBYedePbI6Tc54sR-me4TZx7x0qjKiB3PVn0Bw

Zatiaľ. ..

27.01.2020

Voly, či?

26.01.2020

Rovnováha pohlaví

25.01.2020

Aby si urobil ženu šťastnou, stačí byť: 1) Priateľom 2) Druhom 3) Milencom 4) Bratom 5) Otcom 6) Učiteľom 7) Vychovávateľom 8) Kuchárom 9) Elektrikárom 10) Vodoinštalatérom 11) Mechanikom 12) Izbovým dizajnérom 13) Style-istom 14) Sexuológom 15) Gynekológom 16) Endokrinológom 17) Psychológom 18) Psychiatrom 19) Terapeutom 20) Výkonným 21) Organizovaný 22) Dobrý otec 23) [...]

UKRAJINA: Vojnov? ute?enci

Najmladší ukrajinskí muži môžu opäť cestovať aj na Slovensko. Zelenskyj im po tri a pol roku otvoril hranice

27.08.2025 08:00

Po vyhlásení vojnového stavu, ktorý začal platiť 24. februára 2022, nesmeli odísť z Ukrajiny muži vo veku od 18 do 60 rokov. Čo sa teraz zmení?

Rafael Grossi

Prvý tím inšpektorov Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu je späť v Iráne

27.08.2025 07:17

Skupina medzinárodných kontrolórov sa do Iránu vrátila prvýkrát od začiatku júla.

vodohospodári, budova, Banská Štiavnica

Historická budova v centre Banskej Štiavnice je na predaj. Miestni hovoria o škandalózne nízkej cene

27.08.2025 07:15

Niektorým sa nepozdáva, že v minulosti získal štát tento objekt takmer „zadara“ a teraz zaň zinkasuje viac ako milión eur. Iní zase naznačujú, že sa to predáva pod cenu.

USA Rusko Aljaška Summit Trump Putin

Trump bude v stredu hostiť schôdzku o povojnových plánoch pre Gazu

27.08.2025 07:07

Trump sľúbil rýchle ukončenie bojov počas volebnej kampane.