Založ si blog

Boh televíznych tvorcov

Určite nepatrím medzi nekritických obdivovateľov minulého režimu v rámci spomienkovej nostalgie, ale musím sa priznať, že si dnes s chuťou pozriem české seriály z tých čias, napríklad „Hříšní lidé města Pražského“, dokonca aj „Muža na Radnici“ či „Plechovou kavalérii“, alebo „Třicet případú majora Zemana“ z ktorých som sa kedysi smial.

Musím sa priznať, že tie seriály (samozrejme museli mať aj svoje patričné politické sfarbenie červenou Stranou) sú oveľa lepšie ako seriály, ktoré v súčasnosti produkujú nielen naše, ale aj zahraničné televízie.

Sledovanosť je v dnešnej dobe Bohom slovenských televíznych tvorcov, ktorí určujú, čo sa predkladá masám. Ide im len o predajnosť a konzum.

To je naozaj nemožné dokázať vyrobiť seriál, alebo film, ktorý by mal aj svoje dramatické a ľudské kvality, zároveň aj dobrú sledovanosť?

.:.
Anton Pižurný

Revolúcie

16.11.2019

Revolúcie vraj požierajú svoje deti. Niektorým len odhryztli hlavu a zlomili chrbtovú kosť.

Povedz heslo!

15.11.2019

Ako malí sme vymysleli jednoduchú a geniálnu vec. Pri našich hrách sme samozrejme boli často zajatí nepriateľmi (či už partizáni fašistami, alebo Bledé tváre Indiánmi), ktorí nás príšerne viac »

Benátky

Voda v Benátkach má ustúpiť, iné časti krajiny čaká zlé počasie

18.11.2019 07:59

Približne 70 percent Benátok sa v nedeľu nachádzalo pod vodou. Hladina vody totiž dosiahla jeden a pol metra nad hladinou mora, ako uviedol starosta Luigi Brugnaro.

Hong Kong / protest / demonštrant /

Zákaz nosenia masiek počas demonštrácií v Hongkongu je podľa súdu "neústavný"

18.11.2019 07:23

"Obmedzenia, ktoré uvaľuje na základné práva...zachádzajú ďalej, než je primerane potrebné...a preto nespĺňajú kritérium úmernosti," uviedol súd v tlačovom oznámení.

Čile / protest / Piňera / Pinočet /

Čilský prezident po štyroch týždňoch nepokojov odsúdil policajné násilie

18.11.2019 06:53

Od vypuknutia protestov boli voči polícii vznesené obvinenia z brutality a porušovania ľudských práv, čo viedlo aj OSN k vyslaniu vyšetrovacieho tímu do krajiny.

Loď

Čína vyzvala USA, aby prestali "napínať svaly" v Juhočínskom mori

18.11.2019 06:20

Hovorca čínskeho ministerstva obrany novinárom v Bangkoku v pondelok povedal, že Peking chce, aby USA zastavili "provokácie" v Juhočínskom mori.

Anton Pižurný

Len ten, kto vidí neviditeľné, ten dokáže prežiť v nemožnom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,289
Celková čítanosť: 2324338x
Priemerná čítanosť článkov: 1803x

Autor blogu

Kategórie