Založ si blog

Obraz je sen, ktorý bdie

Umelec je raz na vrchole Everestu, inokedy zase na dne Mariánskej priekopy. Raz je Bludný Holanďan, inokedy člnok na Počúvadle.
Umenie je komunikácia s Vec(č)nosťou.

.:.
Výstava všestranného výtvarníka Štefana Poláka “Obraz je sen, ktorý bdie” je aktuálne inštalovaná v bratislavskej Viktoria´s Gallery, spolu s ďalšími umelcami.

Štefan Polák pre pani Sabovú povedal:
Výtvarne som sa snažil rásť pod vedením vynikajúceho pedagóga a výtvarníka pána Vladimíra  Fulku. Bol to rovný a priamy chlap. Drsná škrupina a vo vnútri zlaté srdce. Bol som prvý, kto sa z jeho žiakov dostal na našu alma mater VŠVU, kde som neskôr určitý čas vyučoval. Štúdium som ukončil s červeným diplomom v roku 1977. V roku 1982 som študoval na ENSAD v Paríži u profesora Zao Wou-Ki, ktorý bol jedným z posledných súputníkov Picassa a tiež u profesora Greniera, vynikajúceho technológa. Francúzsko mi prirástlo k srdcu. 

Štefan Polák má 66 rokov a stále je mimoriadne kreatívny a činorodý.

.:.
(ap)
foto Gabriela Poláková


Ruka v ruke

12.11.2019

MILÝ MALÝ OMYL Nedávno sa mi stala milá vec. V seneckej Bille v rade pred pokladňou si neznáme, asi štvorročné dievčatko v halloweenskom kostýme vložilo svoju drobnú rúčku do mojej dlane. viac »

U svätého Mikuláša

10.11.2019

Raz sme išli na cintorín pri chráme Svätého Mikuláša, kde kedysi slúžieval Kmeť. Z kostola znel spev. Opatrne som chytil veľkú mosadznú kľučku na dverách, stlačil ju a vošiel som dovnútra. viac »

SR Nemecko november89 Berlínsky múr pád výročie oslavy

Čaputová: V slovenskej justícii nastáva 'očistné obdobie'

12.11.2019 23:41

Som veľmi rada za to, že veci, ktoré neboli pozitívne, sa, dúfam a verím, lepšia, povedala slovenská prezidentka v Prahe v špeciálnom vydaní programu Fokus Václava Moravca.

Donald Trump

Trump hovorí o 'hrozných' obchodných bariérach v EÚ

12.11.2019 23:08

Americký prezident Donald Trump opäť kritizoval obchodnú politiku Európskej únie, ktorá je vraj v mnohých smeroch horšia ako v prípade Číny.

Bosna / migranti /

Pohraničná polícia v Bosne nedokáže čeliť tlaku migrantov

12.11.2019 23:03

Šéf bosnianskej polície prirovnal ochranu 1600 kilometrov dlhých bosnianskych hraníc, ktoré sa tiahnu pozdĺž frekventovanej migračnej cesty do Európy, k "sizyfovskej práci".

Hong Kong

EÚ vyzvala demonštrantov i políciu v Hongkongu k zdržanlivosti

12.11.2019 22:24

Uviedla to v utorok hovorkyňa Európskej komisie Maja Kocijančičová s tým, že prvoradé je rýchle ukončenie násilia.

Anton Pižurný

Len ten, kto vidí neviditeľné, ten dokáže prežiť v nemožnom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,284
Celková čítanosť: 2309004x
Priemerná čítanosť článkov: 1798x

Autor blogu

Kategórie