Založ si blog

Bábková vláda a zúfalý parlament

Politik – čo je to vlastne za „povolanie“? Čo je to za virtuálnu postavičku, ktorá pracuje najmä ústami a gestami, ktorá si uzurpuje právo rozhodovať o živote občana? Má vraj od neho mandát vo voľbách. Aký mandát? Tých pár tisíc hlasov z niekoľkomiliónového národa?

Vytvorila niekedy súčasná figúra menom politik niečo naozaj hodnotné, niečo hmatateľné, niečo, čo by sa tu zachovalo pre ďalšie generácie?

Dávno už neplatí, že minister – to znamená služobník a nie pán. V parlamente sa „preskupujú sily“ ako v zlej divadelnej hre, v ktorej účinkuje celkom dobre platená suita s jedinou túžbou: Dostať sa k Moci.

Túto krajinu vedie Vláda a Parlament? Vláda a jej zamestnanci len plnia domáce úlohy šéfa, ktorý zase skladá účty svojim oligarchom. V parlamente, v ktorom ešte nedávno poslanci vládnej koalície hlasovali podľa palca podpredsedníčky parlamentu (čo dodnes považujem za svetovú hanbu, veď poslanec vraj hlasuje „podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia) sa zúfalo snaží zopár donov Quijottov de la Mancha a ich Rosinanty so Sanchami Panzami bojovať proti veterným (a iným) mlynom, ktoré to tu stále veselo melú a melú.

Túto krajinu nevedie vláda a parlament. Túto krajinu vedie potichu z pozadia pár jednotlivcov, ktorých mená sa občan nikdy nedozvie.

Ale nezúfajme si. Nie je to tak len v našom krásnom Slovensku. Túžba politikov po moci a bohatstve je v podstate rovnaká na celom svete.

Jednu vec však politici u občanov podceňujú, hoci sa jej boja.

Je to túžba, stará ako ľudstvo samo.

Je to túžba byť slobodným.

.:.
Anton Pižurný
21. september 2019

Za koho?

21.10.2019

Barborkine výroky 4

20.10.2019

BARBORKINE VÝROKY - Som múdra a pekná? - Pravdaže! Najkrajšia a najmúdrejšia! - Tak ja naozaj nie som vaša? .:. (ap)

Nerozhodná pani učiteľka

19.10.2019

BARBORKINE VÝROKY 3) Barborka (6 rokov) má veľmi rada svoju pani učiteľku Ivanku a kladie jej rôzne otázky, ako napríklad: - Pani učiteľka, a ktorú farbu máte najradšej? - No, vieš, ja mám viac »

Gábor Gál

Gál: Lindtner sa vzdal funkcie predsedu Okresného súdu Bratislava III

21.10.2019 09:26

Dôvodom bolo zverejnenie komunikácie s Marianom Kočnerom. Davida Lindtnera vyzvala na odstúpenie štvorica sudcov.

tornádo, Kansas

Po vyčíňaní tornáda v texaskom Dallase zostalo bez elektriny 112 000 ľudí

21.10.2019 09:11

Miestne médiá napísali, že poškodených bolo niekoľko domov a sídiel firiem, popretŕhalo sa elektrické vedenie a ulice boli pokryté konármi stromov.

Malá Fatra

Kolaps pod Veľkým Kriváňom neprežil nemecký turista

21.10.2019 08:31

Horská záchranná služba (HZS) o tom informuje na svojej internetovej stránke.

Čile / demonštrácia / protest /

Čile predĺžilo výnimočný stav, počet obetí nepokojov sa zvýšil na sedem

21.10.2019 07:57

Polícia a armáda použili slzotvorný plyn a vodné delá voči protestujúcim po tom, ako zrážky súvisiace s protestmi proti zvyšovaniu cien a sociálnej nerovnosti pokračovali tretí deň po sebe.

Anton Pižurný

Len ten, kto vidí neviditeľné, ten dokáže prežiť v nemožnom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,265
Celková čítanosť: 2252674x
Priemerná čítanosť článkov: 1781x

Autor blogu

Kategórie