Založ si blog

Model na nábreží Dunaja

Vajanského nábrežie rieky Dunaj v Bratislave pomaly dostáva novú tvár. Je to aj zásluhou starostky Starého mesta, pani Zuzany Aufrichtovej, ktorá je architektka – urbanistka.

Prednedávnom bolo napríklad námestie pred Slovenským národným múzeom pomenované ako Námestie T. G. Masaryka a bola odhalená jeho pamätná tabuľa.

Oživuje sa aj spomienka na slávny Propeler. Do budúcna sa uvažuje obnoviť znova spojenie loďou breh Dunaja zo strany Vajanského nábrežia s petržalským brehom.

Desiateho októbra 2019 bola po výbuchu z dela, ktoré odpálil župan Bratislavského kraja, odhalená bronzová maketa modelu centra Bratislavy. Zásluhu na tom majú Rotary, vedenie Starého mesta, Bratislavský okrášľovací spolok a ďalší.

Bolo zaujímavé sledovať napríklad majstra Bidelnicu, ako položil svoj prst na jednu z vežičiek na modeli: – „Tu som býval“.

Akcia sa stretla s veľmi priaznivým ohlasom verejnosti, bude však potrebné dôsledne zabezpečiť ochranu toho objektu, pretože ľudia sú všelijakí, napríklad socha Maríny na neďalekom Šafárikovom námestí prišla zásluhou vandalov o svoju ružu. Pracuje sa však už aj na jej obnovení.

.:.
Anton Pižurný
foto autor

Za koho?

21.10.2019

Barborkine výroky 4

20.10.2019

BARBORKINE VÝROKY - Som múdra a pekná? - Pravdaže! Najkrajšia a najmúdrejšia! - Tak ja naozaj nie som vaša? .:. (ap)

Nerozhodná pani učiteľka

19.10.2019

BARBORKINE VÝROKY 3) Barborka (6 rokov) má veľmi rada svoju pani učiteľku Ivanku a kladie jej rôzne otázky, ako napríklad: - Pani učiteľka, a ktorú farbu máte najradšej? - No, vieš, ja mám viac »

strecha, fotovoltické kolektory, slnečná energia, obnoviteľné zdroje, ekologické bývanie, ekodomy, pracovník, stavba

Kapacita zelenej energie bude o päť rokov dvojnásobná

21.10.2019 09:43

Globálna kapacita obnoviteľnej energie sa za päť rokov zvýši o 50 % zásluhou inštalácie fotovoltických panelov na budovy.

rakva / pohreb /

Ír si urobil posledný kanadský žartík na vlastnom pohrebe

21.10.2019 09:39

"Môj otec bol celý život vtipkár a jeho posledné želanie bolo nás naposledy rozosmiať. A podarilo sa mu to vo chvíli, keď sme to všetci najviac potrebovali," napísala jeho dcéra.

Gábor Gál

Gál: Lindtner sa vzdal funkcie predsedu Okresného súdu Bratislava III

21.10.2019 09:26

Dôvodom bolo zverejnenie komunikácie s Marianom Kočnerom. Davida Lindtnera vyzvala na odstúpenie štvorica sudcov.

tornádo, Kansas

Po vyčíňaní tornáda v texaskom Dallase zostalo bez elektriny 112 000 ľudí

21.10.2019 09:11

Miestne médiá napísali, že poškodených bolo niekoľko domov a sídiel firiem, popretŕhalo sa elektrické vedenie a ulice boli pokryté konármi stromov.

Anton Pižurný

Len ten, kto vidí neviditeľné, ten dokáže prežiť v nemožnom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,265
Celková čítanosť: 2252695x
Priemerná čítanosť článkov: 1781x

Autor blogu

Kategórie