Založ si blog

Model na nábreží Dunaja

Vajanského nábrežie rieky Dunaj v Bratislave pomaly dostáva novú tvár. Je to aj zásluhou starostky Starého mesta, pani Zuzany Aufrichtovej, ktorá je architektka – urbanistka.

Prednedávnom bolo napríklad námestie pred Slovenským národným múzeom pomenované ako Námestie T. G. Masaryka a bola odhalená jeho pamätná tabuľa.

Oživuje sa aj spomienka na slávny Propeler. Do budúcna sa uvažuje obnoviť znova spojenie loďou breh Dunaja zo strany Vajanského nábrežia s petržalským brehom.

Desiateho októbra 2019 bola po výbuchu z dela, ktoré odpálil župan Bratislavského kraja, odhalená bronzová maketa modelu centra Bratislavy. Zásluhu na tom majú Rotary, vedenie Starého mesta, Bratislavský okrášľovací spolok a ďalší.

Bolo zaujímavé sledovať napríklad majstra Bidelnicu, ako položil svoj prst na jednu z vežičiek na modeli: – „Tu som býval“.

Akcia sa stretla s veľmi priaznivým ohlasom verejnosti, bude však potrebné dôsledne zabezpečiť ochranu toho objektu, pretože ľudia sú všelijakí, napríklad socha Maríny na neďalekom Šafárikovom námestí prišla zásluhou vandalov o svoju ružu. Pracuje sa však už aj na jej obnovení.

.:.
Anton Pižurný
foto autor

Vianočná adresa bezdomovcov

10.12.2019

Píšu sa vianočné blahopriania. Väčšinou už len na internete, na sociálnych sieťach. Ale my, niektorí staromilci máme väčšiu radosť z tých klasických, poslaných poštou. Na nete stačí viac »

Marínam k meninám

08.12.2019

Dnes má meniny Marína, narodeniny by oslávil Jim Morrison a dnes je aj výročie zastrelenia Johna Lennona. M A R Í N A M Mladosť mäkko máva: Máš mámivé marivá magická modla Modrofúzov. Mnohí viac »

Internet je priestor plný predátorov. Mnoho detí si to vôbec neuvedomuje.

Hnus na sieti. Vydávali sme sa za 12-ročné dievča, sexuálni predátori útočia bez zábran

11.12.2019 05:00

Dvanástka? Dobrá na fajku, kebyže máš 15, vytrtkám z teba dušu! Takejto, i tvrdších reakcií sa dostáva 12-ročnému dievčaťu na webový inzerát.

Prešov

Galko žiada Sakovej hlavu, hasiči mu oponujú

10.12.2019 22:47

Mohli hasiči pri výbuchu a požiari paneláka v Prešove zachrániť viac životov?

US Russia

Pompeo varoval Lavrova pred zasahovaním do volieb v USA

10.12.2019 22:09

V otázke zasahovania do našich domácich záležitostí som sa vyjadril jasne, je to neprijateľné, vyhlásil šéf americkej diplomacie

Islamský štát, fallúdža, irak,

V Bulharsku odsúdili imáma a jeho 13 nasledovníkov za podporu terorizmu

10.12.2019 21:17

Okrem toho imám vo svojich kázaniach v mešite mesta Pazardžik podnecoval nenávisť a vyzýval svojich stúpencov, aby viedli vojnu z náboženských dôvodov.

Anton Pižurný

Len ten, kto vidí neviditeľné, ten dokáže prežiť v nemožnom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,308
Celková čítanosť: 2387882x
Priemerná čítanosť článkov: 1826x

Autor blogu

Kategórie