Založ si blog

U svätého Mikuláša

Raz sme išli na cintorín pri chráme Svätého Mikuláša, kde kedysi slúžieval Kmeť. Z kostola znel spev. Opatrne som chytil veľkú mosadznú kľučku na dverách, stlačil ju a vošiel som dovnútra. V laviciach sedelo niekoľko babiek v šatkách, so sklonenými hlavami. Nevedel som, čo mám robiť. Zbadal som hneď naboku pri vchode schody. Potichu som po nich vyšiel na chór. V polovici cesty sa odrazu rozozvučal organ, až som sa preľakol. Bolo to také strašidelné, ale aj pekné. Pomaly som vyšiel celkom hore a uvidel som chrbát organistu, ako preberá prstami na klávesoch a stúpa na dlhé pedále.

Počkal som, kým dohrá a potichúčky som sa vrátil von, pred kostol. Slnko bolo práve naľavo od Sitna nad krížami cintorína. Vtáčiky nôtili letné melódie a bol som celkom rád, že som vonku.

Večer som dosť dlho rozmýšľal nad tým všetkým. Pomaly som začal veriť, že Ježiš Kristus nie je vymyslený a že naozaj jestvuje. Tak som sa rozhodol, že urobím jednu skúšku. Išiel som na padláš, natiahol som ruku hore dlaňou a povedal som:
– Prosím ťa, ak naozaj jestvuješ, tak by si mi mohol dať do ruky kus čokolády?

Zatvoril som tuho oči a chvíľu som čakal. Nič sa nedialo. Po chvíli ma dlaň zasvrbela. Otvoril som oči, ale v ruke som nič nemal…

.:.
Anton Pižurný
SPRIADANIE MYŠLIENOK

Vianočná adresa bezdomovcov

10.12.2019

Píšu sa vianočné blahopriania. Väčšinou už len na internete, na sociálnych sieťach. Ale my, niektorí staromilci máme väčšiu radosť z tých klasických, poslaných poštou. Na nete stačí viac »

Marínam k meninám

08.12.2019

Dnes má meniny Marína, narodeniny by oslávil Jim Morrison a dnes je aj výročie zastrelenia Johna Lennona. M A R Í N A M Mladosť mäkko máva: Máš mámivé marivá magická modla Modrofúzov. Mnohí viac »

Internet je priestor plný predátorov. Mnoho detí si to vôbec neuvedomuje.

Hnus na sieti. Vydávali sme sa za 12-ročné dievča, sexuálni predátori útočia bez zábran

11.12.2019 05:00

Dvanástka? Dobrá na fajku, kebyže máš 15, vytrtkám z teba dušu! Takejto, i tvrdších reakcií sa dostáva 12-ročnému dievčaťu na webový inzerát.

Prešov

Galko žiada Sakovej hlavu, hasiči mu oponujú

10.12.2019 22:47

Mohli hasiči pri výbuchu a požiari paneláka v Prešove zachrániť viac životov?

US Russia

Pompeo varoval Lavrova pred zasahovaním do volieb v USA

10.12.2019 22:09

V otázke zasahovania do našich domácich záležitostí som sa vyjadril jasne, je to neprijateľné, vyhlásil šéf americkej diplomacie

Islamský štát, fallúdža, irak,

V Bulharsku odsúdili imáma a jeho 13 nasledovníkov za podporu terorizmu

10.12.2019 21:17

Okrem toho imám vo svojich kázaniach v mešite mesta Pazardžik podnecoval nenávisť a vyzýval svojich stúpencov, aby viedli vojnu z náboženských dôvodov.

Anton Pižurný

Len ten, kto vidí neviditeľné, ten dokáže prežiť v nemožnom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,308
Celková čítanosť: 2387861x
Priemerná čítanosť článkov: 1826x

Autor blogu

Kategórie