Prečo som prestal chodiť na nemčinu. . .

Naši sa raz rozhodli, že sa budem učiť po nemecky. Ja by som skôr prijal angličtinu, ktorú učili na našej Základnej deväťročnej škole, ale nedalo sa nič robiť. Objednali ma na súkromné hodiny k staručkej pani profesorke na dôchodku. Bola celkom milá, vždy mi uvarila čaj a dala k nemu sušienky. Všade mala čipkované dečky na starožitnom nábytku. Jej bytík bol v paneláku, ale mal zvláštnu atmosféru aj vôňu, akoby som bol v nejakom starom dome. Bývala tam sama, iba s bielym pudlíkom, ktorý jej robil spoločnosť a s ktorým sa často zhovárala tiež po nemecky.

Trápila ma s „derdídas“ poriadne. Ja som nikdy nebol vzorný žiak, ale na tie jej hodiny som sa trocha aj pripravoval, lebo sa mi to akosi nezdalo fér, prísť k nej nepripravený. Raz som to však nestihol a tápal som. Pani Nemčina (ako som ju volal) prekvapene dvíhala obočie a hrozila mi prstom s nafialovo (rovnako ako mala aj vlasy) namaľovaným nechtom.

Jej biely psík mi zo začiatku len nervózne oňuchával nohy a raz sa ma dokonca pokúsil pohryznúť. Pani Nemčina ho za to udrela po hlave, zakňučal a zaliezol do kúta. Po niekoľkých lekciách sme sa s ním však skamarátili, potajomky som mu dával sušienky.

Aj vtedy som ho hladil pod mojou stoličkou. Psík náhle začal veselo štekať a skákať mi po nohe. Pani Nemčina povedala, že si ma už obľúbil a že ma má rád. O chvíľu sa mi však o tú nohu začal trieť. Tušil som niečo neblahé. A veru. Zrazu som na ponožke a nohavici zacítil niečo vlhké. Mal som tam čosi ako bielko z vajíčka.

Pani Nemčine som o tom nič nepovedal, potajomky som si to v kúpeľni utrel, ale na nemčinu som sa prestal pripravovať a skončilo to veru neslávne.

Ona neskôr umrela a ja keď som prechádzal okolo jej paneláku som si vždy spomenul na túto príhodu. Nikomu som to doteraz neprezradil, prečo som vlastne prestal chodil na hodiny nemčiny…

.:.

Anton Pižurný

Biela skrinka

Zatiaľ. ..

27.01.2020

Voly, či?

26.01.2020

Rovnováha pohlaví

25.01.2020

Aby si urobil ženu šťastnou, stačí byť: 1) Priateľom 2) Druhom 3) Milencom 4) Bratom 5) Otcom 6) Učiteľom 7) Vychovávateľom 8) Kuchárom 9) Elektrikárom 10) Vodoinštalatérom 11) Mechanikom 12) Izbovým dizajnérom 13) Style-istom 14) Sexuológom 15) Gynekológom 16) Endokrinológom 17) Psychológom 18) Psychiatrom 19) Terapeutom 20) Výkonným 21) Organizovaný 22) Dobrý otec 23) [...]

hlavna zeleznicna stanica, stanica, vlak, vlakova stanica, cesto

Chystáte sa cestovať na vianočné sviatky vlakom? ZSSK hlási, že miest je zatiaľ dostatok

16.12.2025 19:58

Vo vlakoch na hlavných trasách je pred sviatkami zatiaľ dostatok miest, uvádza Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK).

láska, vzťah, rande, dvojica, rodina

EÚ dôveruje 54 % Slovákov, celoeurópsky priemer je len 48 %. Až 87 % Slovákov je spokojných so svojím životom

16.12.2025 18:54

Z najnovšieho prieskumu Eurobarometra vyplýva, že EÚ dôveruje 54 % Slovákov, v porovnaní s prieskumom z jari 2025 ide o nárast o dva percentuálne body.

SR protest pochod ÚOO rušenie BAX

Bratislava a ďalšie mestá opäť protestujú. Opozícia žiada prezidenta o vetovanie trestnej novely

16.12.2025 18:29

Upozorniť chcú na nesúhlas s transformáciou Úradu na ochranu oznamovateľov na nový úrad.