Bolo to po roku 1990. Ulice na Slovensku mali v tom čase ešte rôzne mená, ako napríklad Leninova či mená po činiteľoch socializmu. Býval som v tom čase v Banskej Štiavnici na novopostavenom sídlisku Drieňová, na ulici Antonína Zápotockého, komunistického prezidenta Československej republiky. Túto ulicu v tom čase tvoril jeden jediný panelák s niekoľkými vchodmi.
Vydával som v tom čase na kolene svoje prvé periodikum „Pištoľník – závislá úletová perióda“, kultúrno spoločenský mesačník. Keďže sa „doba zmenila“ napísal som v ňom aj o tom, že by bolo dobré zmeniť názov našej ulice. A keďže kedysi na miestach, kde stál náš panelák mali svoje polia pátri, navrhol som názor „Pátrovská“.
Niekoľko týždňov bolo ticho. Potom jedného dňa u nás zazvonila pracovníčka organizačného oddelenia Mestského úradu pani P. a povedala mi, aby som jej dal svoj občiansky. V tom čase to bola taká malá červená knižočka s niekoľkými stranami. Prekvapený som jej ho podal. Pani P. šťukla perom, v mojom občianskom preukaze preškrtla názov ulice „Zápotockého“ a nad to napísala „Pátrovská“.
Bol to zvláštny pocit. Bol som vlastne autorom názvu ulice. Bola to zvláštna doba. Napadá mi však pritom kacírska myšlienka, dokedy vydrží aj tento názov ulice.
Jasne. Všetci chceli, aby sa ulica v Banskej ...
Nemám rada zmeny názvov ulíc a nemám rada ...
pekne, dobry blog ...
Ja reagujem na to, že píšeš, že si navrhol, ...
Nik nerozumie! Kritizujú všetci !! ...
Celá debata | RSS tejto debaty