Založ si blog

In/formácie

Súčasná doba je charakteristická možnosťou prístupu k obrovskému množstvu in/formácií. Nie každý ich dokáže s nadhľadom spracovať, údajne je to najväčší problém u starších ľudí a dôchodcov, ktorí vraj oveľa ľahšie podliehajú dezinformačným kampaniam. Kvôli tomu dokonca vznikla aj iniciatíva mladých, ktorá chce ich názory „formovať“.

Kam sme sa to dostali, že skoro každý status na FB či blog, musí mať nenávistné komentáre? Nespomínam si, že by bolo kedysi (mám na mysli posledné dekády) až toľko nenávisti medzi ľuďmi a národmi ako je dnes. Je to naozaj len voľným internetom?

Samozrejme najviac sa hejtuje anonymne, pod pseudonymami, fake profilmi a poza chrbát.

Nenávisť plodí znova iba nenávisť. Niekedy sa až zdá, akoby bol tento rozkladný proces na celom svete kýmsi organizovaný a riadený.

Aktivita na znovuzriadenie telefónnej Linky pomoci sa stretla s pochopením aj u predsedu vlády SR, ktorý prisľúbil podporiť ju z rezervného fondu vlády. Netreba však riešiť iba dôsledky depresie a duševných chorôb, ale najmä hľadať príčiny ich vzniku.

Prajem všetkým pokojné Vianočné sviatky. Alebo sviatky pokoja a mieru? Alebo už radšej Sviatky zimy?

Post scriptum: Keď sme už pri tých in/formáciách, myslím si, že budeme veľmi prekvapení ak sa (možno raz) vyšetrí, kto je za vraždou K + K…

.:.
(ap)

Revolúcie

16.11.2019

Revolúcie vraj požierajú svoje deti. Niektorým len odhryztli hlavu a zlomili chrbtovú kosť.

Povedz heslo!

15.11.2019

Ako malí sme vymysleli jednoduchú a geniálnu vec. Pri našich hrách sme samozrejme boli často zajatí nepriateľmi (či už partizáni fašistami, alebo Bledé tváre Indiánmi), ktorí nás príšerne viac »

Hong Kong / protest / demonštrant /

Zákaz nosenia masiek počas demonštrácií v Hongkongu je podľa súdu "neústavný"

18.11.2019 07:23

"Obmedzenia, ktoré uvaľuje na základné práva...zachádzajú ďalej, než je primerane potrebné...a preto nespĺňajú kritérium úmernosti," uviedol súd v tlačovom oznámení.

Čile / protest / Piňera / Pinočet /

Čilský prezident po štyroch týždňoch nepokojov odsúdil policajné násilie

18.11.2019 06:53

Od vypuknutia protestov boli voči polícii vznesené obvinenia z brutality a porušovania ľudských práv, čo viedlo aj OSN k vyslaniu vyšetrovacieho tímu do krajiny.

Loď

Čína vyzvala USA, aby prestali "napínať svaly" v Juhočínskom mori

18.11.2019 06:20

Hovorca čínskeho ministerstva obrany novinárom v Bangkoku v pondelok povedal, že Peking chce, aby USA zastavili "provokácie" v Juhočínskom mori.

17. november, Toto sme nechceli, miting

Aké ideály mali ľudia pred 30 rokmi?

18.11.2019 06:00

Víťazstvo pravdy, pocity radosti, nadšenia a solidarity, ale aj sklamanie a obavy. Aj takto vnímali nenásilnú zmenu režimu ľudia mimo "hlavných scén" revolúcie.

Anton Pižurný

Len ten, kto vidí neviditeľné, ten dokáže prežiť v nemožnom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,289
Celková čítanosť: 2324235x
Priemerná čítanosť článkov: 1803x

Autor blogu

Kategórie