Založ si blog

Deň v živote

Bol to zaujímavý deň. Najskôr pani Irén Sárközy posunula bývalého premiéra Roberta Fica bližšie k pozícii Ústavného sudcu, potom Angela Merkelová družne podebatovala s naším pánom premiérom, pán prezident Andrej Kiska vystúpil v Parlamente. Premiéri krajín V4 si tiež s Angelou povedali čo chceli, pán Danko a ďalší politici mali „tlačové konferencie“, všetko to frčalo, klapalo, cvendžalo.

Bol to deň ako každý druhý. Len jeden bezmenný bezdomovec v Bratislave pred McDonaldom si na lavičke odpil z jabĺčkového vína, zaceril sa do zubatého slniečka a povedal:
– Viete, kedy bude na celom svete mier? Keď nebudú ľudia…

.:.
Anton Pižurný

Ruka v ruke

12.11.2019

MILÝ MALÝ OMYL Nedávno sa mi stala milá vec. V seneckej Bille v rade pred pokladňou si neznáme, asi štvorročné dievčatko v halloweenskom kostýme vložilo svoju drobnú rúčku do mojej dlane. viac »

U svätého Mikuláša

10.11.2019

Raz sme išli na cintorín pri chráme Svätého Mikuláša, kde kedysi slúžieval Kmeť. Z kostola znel spev. Opatrne som chytil veľkú mosadznú kľučku na dverách, stlačil ju a vošiel som dovnútra. viac »

SR Nemecko november89 Berlínsky múr pád výročie oslavy

Čaputová: V slovenskej justícii nastáva 'očistné obdobie'

12.11.2019 23:41

Som veľmi rada za to, že veci, ktoré neboli pozitívne, sa, dúfam a verím, lepšia, povedala slovenská prezidentka v Prahe v špeciálnom vydaní programu Fokus Václava Moravca.

Donald Trump

Trump hovorí o 'hrozných' obchodných bariérach v EÚ

12.11.2019 23:08

Americký prezident Donald Trump opäť kritizoval obchodnú politiku Európskej únie, ktorá je vraj v mnohých smeroch horšia ako v prípade Číny.

Bosna / migranti /

Pohraničná polícia v Bosne nedokáže čeliť tlaku migrantov

12.11.2019 23:03

Šéf bosnianskej polície prirovnal ochranu 1600 kilometrov dlhých bosnianskych hraníc, ktoré sa tiahnu pozdĺž frekventovanej migračnej cesty do Európy, k "sizyfovskej práci".

Hong Kong

EÚ vyzvala demonštrantov i políciu v Hongkongu k zdržanlivosti

12.11.2019 22:24

Uviedla to v utorok hovorkyňa Európskej komisie Maja Kocijančičová s tým, že prvoradé je rýchle ukončenie násilia.

Anton Pižurný

Len ten, kto vidí neviditeľné, ten dokáže prežiť v nemožnom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,284
Celková čítanosť: 2308818x
Priemerná čítanosť článkov: 1798x

Autor blogu

Kategórie